Жаба трав’яна

Жаба трав'янаТрав’яна жаба – амфібія середньої смуги європейської частини СНД. Ця одна з самих звичайних і численних наших амфібій. Її довжина не перевищує 10 див. Забарвлення дуже мінливе, залежить від місця проживання, пори року і погоди, статі і т.д. Зрідка зустрічаються «прозорі» жаби, без всякої пігментації. На потилиці часто виражений характерний малюнок у вигляді знака Щ. Живе вона в лісах, іноді в дуже сухих. Наприклад, у гірських районах вона піднімається на висоту до 3000 м над рівнем моря. Для зимівлі вибирає непромерзающие водойми, частіше з добре проточною водою і великою кількістю підводної рослинності. Опустившись для зимівлі на дно водойми, трав’яна жаба стає нерухомою. Жаба трав’яна приймає дуже цікаву позу: розпластавшись на дні, щільно притискає до боків тіла задні лапки, а передні піднімає і як би закриває ними очі. «Долоньки» лапок при цьому повертаються назовні, і виходить досить дивний жест – «поки», «спокійного сну». Випадково, під льодом вузького меліоративного каналу, іноді доводиться спостерігати відразу 60 сплячих жабенят, які розміщуються в рядок з правильної дистанцією. Трав’яна жаба, як і всі інші представники бурих жаб, потребу в добре обладнаному тераріумі типу ширми, з вентиляцією і рясним зрошенням.

Вони дуже вимогливі до кормів. Годують бурих жаб мухами, цвіркунами та іншими комахами, «накошенными» сачком. Досить своєрідних умов вимагають трав’яні жаби при зимівлі в неволі. Жаб розміщують в акваріум з водою до 8 – 10°С. Після цього воду охолоджують до 3 – 5°С і витримують у такому режимі місяць. Воду потрібно через 3 – 4 дні міняти. Після зимівлі трав’яних жаб переводять акватераріум з берегом і водоймою з високими стінками (до 60 см) і скляною стелею, так як трав’яна, так і всі інші жаби дуже стрибучий. В лютому – квітні проводять нерест. Ікра спочатку опускається на дно, а через 1 – 3 ч оболонки яєць сильно набухають, і слизовий грудку 15 – 30 см в діаметрі спливає до поверхні. Умови утримання пуголовків схожі з утриманням інших видів. Фото трав’яної жаби можна побачити праворуч.

Купити жабу трав’яну Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну жабенят трав’яних можна дізнатися на дошці оголошень.