Жаба-ага

Жаба-ага – один з найвідоміших представників амфібій Південної та Центральної Америки — легендарна жаба ага. Знаменита вона своєю ядовитостью. Небезпечні для людини не тільки дорослі особини, а й маленькі пуголовки. Відомі випадки, коли люди загинули, з’ївши суп, в який випадково потрапила ікра цих земноводних. Фото жаби-ага можна побачити праворуч.

Жаба ага довгий час вважалася найбільшою жабою в світі, що досягає в довжину 250 мм. Важити вона може більше двох кілограмів. Сьогодні ага займає тверде друге місце за розмірами після жаби Бломберга. Відноситься жаба ага до безхвостих амфібій. Самки значно більші за самців.
Забарвлення неяскрава — темно-бурого або світло-сірого кольору з великими темними плямами. Основний ареал проживання — це Америка, але зустрічається зараз і в Австралії, куди її завезли для боротьби з шкідниками на плантаціях цукрової тростини.

Жаба-ага вкрай плодовита. Кожна доросла самка за один сезон відкладає близько 35 000 яєць, з яких виходять дуже дрібні — всього кілька міліметрів завдовжки — чорні пуголовки.

Жаба-агаЖиве ця жаба переважно на сухих грунтах і лише часом шукає собі вологі місця, особливо перед линянням і в сезон розмноження. Вода їй несильно потрібна, так як її груба шкіра здатна переносити прямі промені сонця, а також жаба має самий розвинений орган дихання серед усіх земноводних.

Веде ага нічний спосіб життя, віддаючи перевагу проводити день в притулках. Полюють вони на великих комах, жаб, різних гризунів.

Яд її сильнодіючий і може бути смертельним. Наприклад, собака, що схопила жабу агу пащею, гине миттєво. Отруйний секрет виробляється крупними привушноїзалози, схожими на бородавчасті шишки. Яд становить небезпеку не тільки при попаданні в кров через ранку або слизові оболонки, але і може проникати в організм через неушкоджену шкіру. Тому цих жаб ні в якому разі не можна брати в руки.

Роздратоване тварина здатна випустити струмінь отрути з паротиди — крупних скупчень отруйних залоз в області очей. Також увечері, перед полюванням аги дуже часто спеціально розтирають себе лапами, видавлюючи отрута на шкіру. При загрозі нападу ага вистрілює струменем отрути прямо в кривдника, забезпечуючи попадання в ціль на відстані до одного метра!

Довжина: 250 мм
Вага: 2 кг
Місце проживання: Південна і Центральна Америка

Отруйні не тільки дорослі особини жаби-ага, а й маленькі пуголовки. Отрута може проникати в організм через шкіру.

Купити жаб-ага Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну жаби-ага можна дізнатися на дошці оголошень.