Війчастий бананоед

Війчастий бананоедВійчастий бананоед або гребінчастий гекон, ресничний гекон бананоед (Rhacodactylus ciliatus).

В пріродеРеснітчатий бананоед мешкає у вологих лісах. Гекони ведуть деревний спосіб життя. Це досить витривалі ящірки, які добре підходять для утримання в неволі. На відміну від багатьох видів геконів з чутливою (тонкої) шкірою, у гребенчатого гекона шкіра щільніше, проте потрібно бути уважним, так як ці ящірки втрачають хвіст, який більше не відростає.

У гребенчатого гекона (реснитчатих бананоед) є два гострих гребеня, які починаються від кожного плеча і закінчуються позаду кожного ока. Форма голови у цього гекона трикутна. Дорослі ящірки досягають в довжину 12-20 см. Забарвлення досить різноманітний. Фото реснитчатих бананоед можна побачити праворуч.

Вважалося, що Війчастий бананоед вимер і тільки в 1994 році він знову був виявлений в Новій Каледонії. З тих пір, зміст цих геконів в неволі стало досить популярним.

В тераріумі у реснитчатих бананоед повинно бути багато рослинності, за якою він буде лазити. Відпочивають гекони на землі. Для утримання одного гекона буде потрібно квадратний тераріум об’ємом 35 літрів (висота 30-45 см). Як субстрат використовують газети чи природний субстрат. Рослини в тераріумі потрібно посадити як горизонтально, так і вертикально.

Денна температура – 23,8-26,6′C, в області обігріву – 29,4′C, нічна температура – 21,1-23,8′C.

Вологість підтримують близько 65%, вночі вологість повинна бути трохи вище, ніж вдень.

Усередині тераріуму ставлять плоске блюдце для прісної води. Годують геконів різноманітними комахами, рожевими мишами і дитячим харчуванням (фруктовим). Дорослих геконів годують 3-4 рази на тиждень, молодь – 4-5 разів на тиждень.

Розрізнити статеву приналежність у реснитчатих бананоед можна по наявності великий генітальної сумки у самців. Розмноження зазвичай відбувається на початку весни, в нічний час доби.

Як субстрат використовують зволожений мох або торф’яної мох. Після періоду вагітності 30-45 днів, самка відкладає два яйця (літні самки кладуть одне яйце). Інкубаційний період триває близько 70 днів. Температура при інкубації 22-26′C.

Якщо яйця не тверднуть нормально, то самка реснитчатих бананоед більше не зможе брати участь в розмноженні, до тих пір поки не буде отримувати достатньо кальцію протягом 3-6 місяців.

Новонароджені гекони повинні міститися при більш прохолодних температурах, ніж дорослі, через те, що вони частіше страждають від високих температур, ніж дорослі.

Купити реснитчатих бананоед Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну новонароджених реснитчатих бананоїдів можна дізнатися на дошці оголошень.

Картинки і фото реснитчатих бананоед можна знайти в розділі види і породи.