Великий мадагаскарський гекон

Великий мадагаскарський геконДенний мадагаскарський гекон Ph. madagascariensis grandis (Gray, 1870) (далі по тексту фельзума) є ветераном в террариумном зміст. Його денний спосіб життя і яскраве забарвлення завоювала серця широкого кола любителів рептилій. Зустрічається цей вид, як неважко здогадатися, на Мадагаскарі (у північній його частині), а також на розташованому біля його узбережжя острові Нусі-Бе. Веде деревний спосіб життя, але на батьківщині його можна зустріти також і в людських будівлях. Максимальний розмір гекона – 30 див. Самці відрізняються від самок тим, що в останніх потовщений корінь хвоста і більш широка голова. Фото Великого мадагаскарського гекона можна побачити праворуч.

Зміст. Містять їх завжди попарно, тому фельзумы мають забіякуватим вдачею. Для цього необхідний тераріум вертикального типу, розміром 120х45х120 см (з розрахунку на пару), задня стінка якого густо засаджений рослинами, які необхідно обприскувати два рази в день. Відносна вологість повітря в ньому повинна бути в межах 60-70%. Крім цього в тераріумі встановлюється ємність з водою. Температура протягом доби повинна змінюватися, вдень 25-28 С, вночі – 20-22С. Висота грунту – 10 см, в нього можна увіткнути кілька товстих стебел бамбука. Важливим аспектом є те, що в них повинні знаходитися дупла хоча б 15 см в діаметрі. В порожнину стебел самки Великої мадагаскарського гекона охоче відкладають яйця.
В якості їжі можна використовувати всіляких членистоногих, зокрема цвіркунів, тарганів або метеликів (наприклад, воскова вогнівка). Всі кормові комахи повинні перед згодовуванням обмакиваться в глицерофосфате кальцію. Крім цього фельзумы з задоволенням поїдають солодкі фрукти (наприклад, банани). В раціон також необхідно додавати мед.
Розмноження. Токування самців фельзум досить полягає у серії загрозливих рухів звернених до опонента. Тільки примиряющее поведінка самки припиняє жорстокі бійки.

Безпосередньо перед спарюванням самець Великого мадагаскарського гекона фіксує самку ротом в області потилиці і міцно утримує її протягом копуляции. Після спарювання проходить 4-6 тижнів до моменту відкладання яєць. Для безпеки краще перенести їх у виводковий садок. В садок встановлюється ящик з наповнений наполовину яким-небудь субстратом, туди і поміщаються яйця. Потім ящик накривається вологою тканиною і закривають його кришкою. В коші необхідно підтримувати температуру 25-30С і збільшити вологість повітря всередині садка на 70-90%. Попадання сконденсировавшейся на кришці води на кладку запобіжить тканина. При температурі близько 28 с і вологості 65-76% розвиток ембріонів закінчується через 60-65 днів, при 25С приблизно через 79 днів. При вылуплении молоді гекони розпорюють оболонку яйця за допомогою яйцевого зуба. Треба зауважити, що вони особливо не поспішають покидати своє "житло" і іноді залишаються в ньому ще 24 години, висунувши, втім, звідти голову. Молоді тварини пофарбовані набагато інтенсивніше своїх батьків.Вирощування. Після вилуплення молодих геконів переводять в окремий невеликий тераріум, також засадженим рослинами (крім цього, в ньому повинні бути і тонкі бамбукові стебла).
Вигодовувати їх потрібно дрозофилой і дрібними цвіркунами, а також можна накашивать комах сачком. До корму слід додавати мінеральні речовини. Також як і дорослі особини молоді охоче поїдають солодкі фрукти і злизують мед. Для запобігання гіпо – і авітамінозів потрібно щодня злегка обприскувати тераріум вітамінізованої водою. Статева зрілість у денних геконів настає 12-18 місяців. Однак не слід квапитися з розмноженням, тому у тварин сповільнюється зростання і в кінцевому підсумку максимального розміру вони не досягають.
Купити Великого мадагаскарського гекона Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну Великих мадагаскарських геконів можна дізнатися на дошці оголошень.