Турецький ван

Турецький ванПоходження. Порода Турецький ван виникла в Туреччині кілька століть тому в південно-східній провінції поблизу озера Ван. Привезена в 1955 році з Туреччини в Англію, де шляхом селекції завершилося становлення породи. Розлучається в багатьох країнах. У 1971 році порода була визнана FIFe.

Опис. Шерсть турецького вана довга, м’яка, ніжна, дуже шовковиста, пряма з негустим підшерстям. Окрасою сліпуче білий з червоно-каштановими мітками на голові і хвості. Хвіст турецького вана покритий більш темними кільцями, розташовані на морді симетричні плями повинні бути розділені проточиною. За кольором шерсті діляться на три різновиди. В Англії виводиться ван з кремовими плямами.
Голова турецького вана трикутної форми, з міцним підборіддям і прямим середньої довжини носом. Вуха великі, близько і прямо поставлені, жовто-рожеві, з пучками волосся всередині раковин. Очі турецького вана округлі, великі, світло-бурштинові, блакитні з рожевим обідком. Очі можуть бути різними — один блакитний, другий помаранчевий. Тіло мускулисте, масивне, міцне. Шия коротка. Груди турецького вана розвинена.

Плечі, спина і поперек мускулисті. Ноги середньої довжини, потужні. Лапи турецького вана округлі з пучками волосся між пальцями. Хвіст пухнастий, помірної довжини, каштаново-рудий, з ясно вираженими каштановими кільцями. Колір кілець у молодих кішок може бути неоднорідного тони. Фото турецького вана можна побачити праворуч.

Характер. Ванського кішки мають незвичайний характер і пристрасть до води: прекрасно пірнають, ловлять під водою рибу. У них незвично бурхливий темперамент, особливо у молодому віці; їх легко навчити плавати; люблять пограти в снігу. Таких кішок краще тримати хоча б по двоє: їм для ігор потрібен товариш з таким же темпераментом.
Кошенята турецьких ванов народжуються розвиненими, з хорошим прокрасом вовни. У них вже на 4-й день відкриваються очі, на 3-му тижні вони в змозі доглядати за собою самостійно.
Догляд: шерсть кішок досить розчісувати щіткою.

Купити турецького вана Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну кошенят турецького вана можна дізнатися на дошці оголошень.

Картинки і фото турецького вана можна знайти в розділі види і породи.