Тритон гребінчастий

Тритон гребінчастийГребінчастий тритон або рідше великий гребінчастий тритон (лат. Triturus cristatus) — вид тритонів з роду Triturus загону хвостатих земноводних.

Ареал гребенчатого тритона захоплює Великобританію (виключаючи Ірландію), більшу частину Європи — північ Франції і Шейцаріі, Німеччину, Польщу, Беларуссию, більшу частину території України, північно-західні області Росії до Уралу, південна межа проходить уздовж Альп, через Румунію і Молдавію вздовж узбережжя Чорного моря. З півночі ареал обмежений південною частиною Швеції та Фінляндії.

Свою назву даний вид тритонів отримав завдяки високому гребеню уздовж спини і хвоста, який з’являється у самців у шлюбний період. Висота гребеня може досягати 1,5 см, в районі основи хвоста гребінь має яскраво виражений перешийок. Частина гребеня, що проходить від основи голови до початку хвоста, має яскраво виражені зубці, що залишилася хвостова частина гребеня більш рівна. У звичайний час гребінь у самців малопомітний.

Самці гребенчатого тритона досягають 18 см в довжину, розміри самок трохи менше — від 11 до 20 см максимум.

Зверху і з боків гребенчатие тритони пофарбовані в темно-коричневий колір і покриті темними плямами, від чого здаються практично чорними. У нижній частині боки тритона покриті дрібними білими крапками, більш помітними у самців в період розмноження. Самки пофарбовані скромно, їх забарвлення світліше, гребінь відсутній.

На спинці у самки помітна жовта поздовжня лінія. Черевце гребенчатого тритона жовте або помаранчеве, вкрите великими чорними плямами, візерунок індивідуальний для кожного тритона. Уздовж хвоста проходить сріблясто-сіра смуга. Шкіра груба, шорстка, на черевці гладка.

Відрізнити самця від самки можна по наявності зубчастого гребеня під час шлюбного сезону. Тривалість життя гребенчатого тритона може досягати 27 років.

Гребенчатие тритони здатні видавати тихі звуки — скрип, писк і глухий свист.

Купити Тритона гребенчатого Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну трітончіков гребінчатих можна дізнатися на дошці оголошень.