Сомалійська кішка

Сомалійська кішкаПоходження. Сталася від абіссінської кішки. Виведена після тривалої селекційної роботи в США і Канаді і в 1967 році отримала свою назву. Визнана і розлучається в багатьох країнах.

Опис. Сомалійська кішка крупніше абиссинской. У неї мускулисте, пластичне тіло, голова клином, досить довгі кінцівки і дуже пухнастий хвіст. Виражений перехід від чола до морди. Контури чола і щік м’які. Вуха великі із широкою підставою і загостреними кінцями. Зазвичай вушні раковини спрямовані в сторони. Очі великі мигдалеподібні, блискучі, зеленого або янтарного кольору з темним оздобленням. Шия міцна, коротка, прикрашена «коміром».

Ноги довгі, стрункі, міцні, опушені густою шерстю («штанцями»). Лапи овальні, маленькі, з пучками шерсті між пальцями. Хвіст середньої довжини, товстий біля основи і звужується до кінця, покритий довгою шерстю. Шерсть густа, м’яка, середньої довжини; на животі вона довша, ніж на спині.
Окрасою найрізноманітніший. Зареєстровано вісім різновидів. Частіше зустрічається темно-червона, темно-коричнева, блакитна.

Характер. Вдача сомалійської кішки доброзичливий. Вона весела, грайлива, тямуща, спокійна.