Сибірська кішка

сибірська кішка фото 1Сибірська кішка (Siberian cat) відноситься до полудлинношерстным порід кішок. У неї густа шерсть, яка не пропускає вологу, пухнастий хвіст і чарівне вираз мордочки. Ця кішка прекрасно пристосована до суворих умовах російської зими і може запросто гуляти по снігу. Перший стандарт цієї породи був затверджений в 1990 році в Росії, а вже через два роки представники цієї породи брали участь і в міжнародних виставках. В 1992 році створено міжнародний клуб любителів сибірських кішок. Ця порода відома в Росії більше 200 років, але згідно загальноприйнятим стандартам існує перелік вимог до зовнішності тварини:

Сибірські кішки досить великі і масивні, дорослі кішки важать 6 кг, самці досягають 12 кг. Голова кішки трапецієвидна, досить велика, верхня частина черепа плоска. Від лоба до широкого і прямим носі плавний перехід. Не допускається курносость або стопи. Підборіддя, вилиці і вібриси утворюють плавну округлу лінію. Підборіддя не виступає, однак, він сильний і широкий. Шия сибіряків коротка, сильна. Вуха середні, розставлені широко, бажано, щоб були присутні закруглені кінчики, щітки та пензлі. Очі тварини овальні, середні, злегка розкосі. Колір жовтий або зелений всіх відтінків. У колорпойнтов і білих кішок очі можуть бути блакитні очі.

Тіло сибірської кішки масивне і мускулисте, грудна клітка широка, добре розвинена, кінцівки не занадто довгі. Лапи круглої форми, досить великі, між пальцями ростуть пучки вовни. Хвіст тварини середній, поступово звужується до кінчика, добре опушений.

Довжина вовняного покриву середня, волосся блискуче, володіє водовідштовхувальними властивостями, з досить жорсткою текстурою. На боках м’які волоски, але щільні, прилягають слабо. Підшерстя кішок розвинений добре, взимку він більш густий, влітку прикрашає шерсть значно рідшає під час линьки. Прикрашають довгі волоски і щільні, формують повний комір, гриву і жабо, також для кішок цієї породи характерна наявність пишних «штанців».

Що стосується кольору, допускається наявність будь-якого кольору, крім пойнтового, абіссинського, лілового або брумесского. Кішки білого кольору з колорпойнтом виділені в окремий підвид, що називається Невська маскарадна кішка. Експерти оцінюють претендентів окремо по окрасам.

Тварина дискваліфікують, якщо у нього є явні ознаки «перської породи» або порушення конституції тіла. Менш вагомими недоліками вважаються маленькі лапки, довга шия, високі вилиці, неправильна форма очей і вух, короткий і погано опушений хвіст, груба шерсть, занадто короткий або розтягнуте тулуб.

Сибірську кішку не можна схрещувати з іншими породами.

сибірська кішка фото 3 сибірська кішка фото 3
сибірська кішка фото 4 сибірська кішка фото 6

Фото. Сибірська кішка

Характер сибірської кішки

Сибірська кішка може стати супутником і другом тих людей, які цінують почуття власної гідності і поважає думку інших. Ця кішка має сильний характер, але при цьому до господаря проявляє особливу ласку і чуйність. Такі вихованці дуже граціозні, але в той же час життєрадісні і грайливі. Вони не стануть вам набридати своїм суспільством, але будуть раді навіть скороминущі ласки. Кішки легко запам’ятовують своє ім’я та згодом відгукуються тільки на нього.

Для своїх габаритів «сибіряки» дуже гнучкі і сильні, вони можуть стрибати на велику висоту і запросто перестрибнути з однієї шафи на інший. Сибірські кішки – чудові вихованці для сім’ї з дітьми, вони прекрасно ладнають з дітьми і навіть можуть стати відмінними няньками. До незнайомців кішки ставляться насторожено, а от з тваринами чудово ладнають. Навіть з собаками сибіряки спілкуються на рівних, вважаючи їх повноцінними членами «зграї». Правда, мишей і щурів разом із сибірськими кішками тримати не варто, оскільки ці кішки – природжені мисливці.

Для правильного розвитку цих кішок обов’язкові прогулянки або активні ігри. Не полінуйтеся і встановіть для свого вихованця спеціальний куточок, де він зможе займати акробатикою.

Сибірські кішки дуже витривалі, але в мороз вони надовго з дому не виходять. Сибірські кішки не надто шанують квартири, краще всього тримати їх в будинку, де вони зможуть проявити свій мисливський вдачу. Сибірські кішки не агресивні і не мстиві. Вони завжди ведуть себе гордо, голос подають рідко, найчастіше просто дивляться на господаря, намагаючись без слів пояснити, що їм потрібно.

Сибірська кішка – одна з небагатьох порід, у яких присутні сторожові навички, вона обожнює грати, тому з радістю буде приносити вам в зубах різні кульки і шнурочки – лише б ви приділили їй увагу.

Історія породи сибірських кішок

Багато вважають, що сибірська кішка – порода споконвіку російська. Насправді, це аборигенні кішки, які були виведені випадково в результаті схрещування домашніх котів з східними породами. Якщо згадати уроки історії, в 16 столітті Сибір була відвойована у татарських ханів, а значить, і тварини там жили азіатські, а не росіяни. Решта кроки у становленні породи зробила природа і російські селекціонери 20 століття.

Вчені схиляються до версії, що предками сучасних сибірських кішок були дикі коти, які жили на землях Зауралля. Також є версія, що ця порода могла вийти в результаті схрещування дикого кота і тварин, які привезли з собою переселенці. У 17 столітті кішки жили далеко не в кожному будинку і вважалися екзотичними тваринами. Незаперечно одне: сибірські кішки перейняли дуже багато рис диких степових тварин, мисливців і хижаків.

Розвиток фелинологии в Російській Федерації активно почалося тільки в кінці минулого століття. У 1987 році вчені почали проводити роботу з сибірськими кішками, в тому ж році відбулося затвердження першого стандарту для цієї породи. На виставках ці тварини ще не брали, так як була висока ймовірність генетичного розкиду. Щоб тварини повторювали одні і ті ж риси з покоління в покоління, селекціонери проробили величезну роботу.

У 1994 році був прийнятий остаточний стандарт, в 1997 році сибірські кішки були вперше продемонстровані міжнародної племінної комісії. Зараз розплідники сибірських кішок знаходяться не тільки в Росії, люди обожнюють цих тварин за їх дивовижний характер.

сибірська кішка фото 8 сибірська кішка фото 9

Цікавинки про сибірських кішок

• Сибірські кішки дуже пухнасті, тому вони здатні лікувати людей, які страждають від невралгії, остеохондрозу і ревматичних болів;
• Становлення породи сибірська кішка пройшов за рекордно короткі терміни – всього за 5-7 років;
• Ці кішки абсолютно безстрашні, вони не бояться незнайомців, собак, різких звуків;
• Сибіряки – природжені хижаки, якщо представники цієї породи живуть у сільській місцевості, їх здобиччю можуть стати не тільки миші, але навіть тхори і кролики;
• Ця одна з порід кішок, яка потребує регулярних прогулянках для підтримки гарної форми і поліпшення стану вовняного покриву;
• Незважаючи на значні габарити, ці тварини дуже стрибучі і володіють швидкою реакцією.

Вибираємо кличку для сибірської кішки

Сибірські кішки особливі: вони розумні, самостійні і дуже милі. При виборі імені звертайте увагу на те, щоб воно містило глухі або шиплячі звуки і по можливості не використовувати скорочені варіанти імен. Імена для кішок: Адді, Міллі, Соня, Іда, Світу, Берта, Буся, Анфіса, Белла, Лілі, Агата, Клепа, Гера, Нюша, Ніка та інші. Імена для котів: Баді, Тіма, Томмі, Гуччі, Локкі, Роккі, Річчі, Крош, Стіч, Арчі, Льова, Бен, Маркіз, Тедді та інші.

Як доглядати за сибірської кішкою?

У сибірських кішок унікальна шерсть – дуже пухнаста і тепла, саме тому вони можуть виходити на прогулянку навіть взимку. Навесні і восени представники цієї породи линяють, тому їх треба вичісувати гребінцем або масажною щіткою. Бажано привчати вихованця до цієї процедури ще кошеням. Купати сибіряків часто не рекомендується: їх шерсть довго зберігає чистоту, перед миттям улюбленця потрібно ретельно вичесати. Щоб влітку шерсть не сваливалась, її можна стригти машинкою, головне – не чіпати галявину хвоста. Також небажано, щоб тварина довго перебувало на сонці – інакше забарвлення кішки потьмяніє.

Ретельно підбирайте раціон для сибірської кішки. Буде краще, якщо ви виберете натуральну їжу: м’ясо, рибу, яйця, рослинні інгредієнти, вітаміни. Кігті кішкам підстригати не потрібно, вони їх зможуть сточувати про спеціальні стовпчики, оббиті тканиною. Буде здорово, якщо ви облаштуєте справжній котячий куточок для свого улюбленця, де він зможе не тільки розважитися, але й сховатися, якщо втомиться від загальної уваги.

Оглядайте вуха і очі кішки. Вушну раковину протирають тампоном, змоченим олією, очі досить протерти вологою ваткою. Пам’ятайте, що сибірські кішки не дуже добре звикають до квартири, вони волелюбні, не можна обмежувати її зв’язок з природою. Такі кішки потребують прогулянках, так і в туалет вони воліють ходити на горщик, а в двір. Від природи ця порода відрізняється відмінним здоров’ям, але профілактика у вигляді щеплень не буде зайвою.