Шпорцевая жаба

Шпорцевая жаба (лат. Xenopus) в природних умовах мешкає в Південній Африці, також була завезена в Чилі і Каліфорнію. Перший опис цього виду було зроблено в 1802 році. У цих амфібій невелика пріплюснутая голова з короткою мордою, очі звернені догори. Зіниця круглої форми, а ось зір у жаб слабке. Верхню повіку являє собою невелику шкіряну складку. Тулуб шпорцевой жаби щільне, на боках у вигляді пунктирних ліній розташовані органи дотику.

шпорцевая жаба фото 1

шпорцевая жаба фото 2

фото: Шпорцевая жаба природного забарвлення

Задні кінцівки амфібії розвинені добре, вони м’язисті і досить довгі. Між пальцями можна побачити перетинки, а на кінці кожного пальця є гострий темний кіготь (довжина 2-3 мм). За допомогою кігтів жаба може захистити себе від невеликих хижаків або зачепитися за стебло рослини. Передні кінцівки короткі, між пальцями немає перетинок. У жаб гарний нюх. Статеві ознаки теж добре розвинені: самці за розміром дрібніше самок, у самок також ззаду присутній яйцеклад, який нагадує хвостик. Дихає шпорцевая жаба киснем з атмосфери. Найчастіше окрас оливково-зелений або темно-бурий. Самки доростають до 10-12 сантиметрів, а самці до 5-6.

Мешкають вихованці виключно у воді, вони активні протягом усього року. Перед спарюванням у самців вздовж лап з’являються темні смуги. Статеве дозрівання відбувається в 2-3 роки.

шпорцевая жаба фото 3

фото: Альбинос шпорцевой жаби

Утримання та догляд за шпорцевой жабою

Жаб цього виду містять в акваріумах з непроточной водою, причому на одну особину має припадати 3 літри води. Температура середовища проживання 20-25 градусів. Жаби постійно спливають, щоб ковтнути кисню, тому між кришкою і стінкою акваріума повинна залишатися щілину. Розмноження жаб в штучних умовах відбувається 1 раз на рік. Щоб стимулювати його потрібно знизити на 5-6 градусів температуру, а потім підняти її знову.

Самка відкладає приблизно 200 ікринок, з них на 5 добу виклевиваются личинки. Від дорослих особин їх ізолюють і вирощують, підтримуючи температуру 20-25 градусів. Товщина субстрату становить 4-6 сантиметрів, підходить звичайна відстояна вода. Верхнє освітлення не повинно бути яскравим. Рослини висаджують з потужною корінний системою, щоб жаби не змогли їх викопати, також для жаб потрібно створити притулку з каменів, корчів і черепків.

шпорцевая жаба фото 4

Цікаві факти про шпорцевих жабах

  • Шпорцевие жаби дуже ненажерливі, так що їх раціон потрібно обов’язково контролювати;
  • Представники цього виду – прекрасні стрибуни, щоб уникнути пагонів накривайте акваріум кришкою, інакше вихованця чекає неминуча смерть від висихання;
  • У країнах Африки місцеві жителі поїдають цих жаб, вважаючи їх делікатесом;
  • У неволі ці амфібії можуть прожити до 15 років.