Шипохвост Сахарський

Шипохсвост СахарськийШипохвост Сахарський (Uromastyx geyri) або шипохвост Гейра (ця назва дана на честь барона Ганса Гейра фон Швеппенбурга, німецького орнітолога) досягає до 38 см в довжину. Передні краї зовнішніх слухових отворів несуть збільшені зубовидные лусочки. На передніх кінцівках та спині луски гладкі. Верхня поверхня стегон і гомілок покрита збільшеними шипуватими і горбкуватими лусками. Кількість стегнових пір 13–20 з кожного боку. Хвіст порівняно довгий (78-92% довжини тіла), овальний в перерізі, поступово звужується від основи до кінчика, покритий 20-23 поперечними рядами несучих шипи лусок. Забарвлення активних тварин яскрава, як правило, кіноварно-червона, помаранчева, жовта або зеленувато-жовта. За основним фону на спині часто розташовуються поперечні ряди дрібних глазчатых плям, а на череві малюнок зазвичай складається з червонувато-коричневих переривчастих звивистих смужок. При низьких температурах забарвлення тьмяніє і темніє, аж до коричневої, при цьому плями на спині майже не виділяються. Дитинчата сірувато-коричневі, з 5-6 поперечними рядами глазчатых плям на спині і шиї. Від африканського шипохвоста (Uromastyx acanthinurus) цей вид відрізняється довгим поступово звужується хвостом, а від шипохвоста Шмідта (Uromastyx alfredschmidti) – більш легким складанням і яскравим забарвленням.

Поширені сахарские шипохвосты в гірських масивах Центральної Сахари: нагір’я Хоггар (Ахаггар) і високе плато Тассили-Адджер в південному Алжирі, плато Аїр (Азбин) на півночі Нігера і плато Адрар Ифогас в північно-східному Малі.

Мешкаючи виключно в гірських районах, цей вид населяє кам’янисті і скелясті біотопи. В якості надійних сховищ шипохвосты Гейра використовують глибокі і вузькі щілини в скелях. У зимовий період з листопада по лютий рівень їх активності істотно знижується. У березні починається сезон розмноження. Тривалість вагітності 4-6 тижнів, у кладці буває від 7 до 22 яєць довжиною 29-32 мм і діаметром 18-90 мм; вага яйця 4,5-6,5 р. Довжина новонароджених сахарських шипохвостов 77-85 мм. В останні роки цей вид став з’являтися у продажу в зоомагазинах і через Інтернет. Це стало можливим в результаті їх успішного розведення в неволі (продаж спійманих в природі шипохвостов всіх видів заборонена за правилами CITES).

Купити Шипохвоста Сахарского Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну дитинчат Шипохвостов Сахарських можна дізнатися на дошці оголошень.