Саламандра вогняна

Саламандра вогнянаСаламандра вогняна – один з найбільш яскраво забарвлених видів європейських хвостатих земноводних. Завдяки яскравому забарвленню — помаранчеві або яскраво-жовті плями неправильної форми, розкидані по чорному тілу, — саламандр досить часто продають у спеціалізованих магазинах або на ринках. Багато любителів, особливо початківці, їх із задоволенням купують. Дорослі тварини досягають в довжину 31 см, зазвичай менше. Самці дрібніші за самок, постройнее і важать трохи менше. Крім того, лапи самців довші, ніж у самок, і при зближенні передньої і задньої кінцівок заходять один за одного. Клоакальні губи самців більш припухлі, ніж у самок.

Мешкають Саламандри вогненні в Північній Африці, Центральній і Південній Європі, заходячи на Схід в Закарпатті. Ведуть нічний спосіб життя, в денні години можуть залишати свої притулки тільки в дощову погоду. На зимівлю саламандри йдуть у жовтні, прокидаючись в березні—квітні.

Для утримання вогненних саламандр необхідний тераріум горизонтального типу. Щоб тваринам було де розгулятися, площа дна повинна бути досить великою. Грунт — суміш листової землі і сфагнума з додаванням невеликої кількості торфу. Водойму — обов’язковий, але дуже невеликий, влаштований так, щоб саламандри, потрапивши в нього, могли звідти вибратися. Потрібні укриття — шматки кори, дернинки моху, черепки. Освітлення тераріуму слабке, тільки люмінесцентними лампами, причому дросель бажано відносити подаль-ше від приміщення, де живуть ваші вихованці. Це пов’язано з температурними вимогами саламандр: вони погано переносять підвищення температури понад 22—25°С. З цієї ж причини тераріум не можна встановлювати поряд у батареями центрального опалення, пічками, камінами та іншими джерелами тепла, а також на сонці. Якщо тераріуми встановлені на етажерці, то найоптимальніший варіант розташування приміщення для саламандр — якнайнижче до підлоги. Взимку температуру можна знижувати до 5°С. Відносна вологість повітря — 70-95%. Харчуються вогняні саламандри різноманітними комахами, павуками, мокрицями, хробаками відповідного розміру.

На волі вогняні саламандри спаровуються на суші, зазвичай в червні-липні.

В умовах тераріуму розмноження можна стимулювати зміною температурного режиму, з’єднанням перш містилися порізно самців і самок і гормональними ін’єкціями. Вагітність триває 7—10 місяців. Самки метають сформованих личинок в воду. Звичайна плодючість — 6-30 штук. Для вирощування личинок переводять в акваріум без грунту, обладнаний фільтром і продувкою. Можна використовувати моторні помпи підходящої продуктивності. Температура води — не вище 20°С, краще в межах 10—15°С. Необхідна регулярна підміна до 50% води на свіжу того ж складу і температури.

На 1 л води рекомендується поміщати не більше п’яти личинок. Акваріум достатньо висвітлювати слабким розсіяним світлом, падаючим від інших джерел світла. Щоб уникнути зайвого нагріву води, його ставлять в місце, де на нього не будуть потрапляти прямі сонячні або теплові промені. Личинки живляться живим дрібним кормом відповідного розміру. Можливий канібалізм.

Розвиток личинок триває 3—4 місяці. Молоді саламандри погано плавають, тому перед метаморфозом їх переводять в акваріум з тонким шаром води і на її поверхню пускають коркові або пінопластові плотики. Приміщення для молодняка повинне добре провітрюватися, при цьому не допускаючи зниження вологості і перешкоджаючи розповзання юних саламандр. Стартовий корм – дрібні малорухомі комахи, енхітреусом.

Тривалість життя за літературними даними – до 20 років.

Купити Саламандр вогненних Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну Саламандри вогненної можна дізнатися на дошці оголошень.