Ребристі (иглистые, іспанські) тритони

Тритон ІспанськаЦікавий вид хвостатих земноводних, легко переносить неволю, іспанський, або голчаста, тритон ( Pleurodeles waltli). Він відноситься до сімейства справжніх саламандр (Salamandridae), куди також входять наші звичайні і гребінчасті тритони. Поряд з вогненної, або звичайної, саламандрою, він є одним з найбільших європейських видів. Його довжина з хвостом іноді досягає 30 див. В природі іспанська тритон зустрічається по всій території Іспанії та Португалії, крім північних районів, а також в Марокко. Цілий рік Ребристий (голчаста, іспанська) тритон мешкає у водоймах, хоча не уникає суші. Це слід пам’ятати при вмісті іспанського тритона будинку, оскільки він здатний використовувати будь-яку можливість, щоб зробити втечу з акваріума. На відміну від аксолотля, зовнішніх зябер у дорослих іспанських тритонів немає. Загальне забарвлення тіла сірувато – буре з чорно-сірими плямами. Нижня сторона тіла охристого кольору, покрита дрібними темними плямами. Шкіра іспанського тритона на кордоні між спиною і боками утворює ряд горбків, через які нерідко виступають назовні загострені кінці ребер – звідси пішла друга назва цього виду: голчаста тритон.

За умовами змісту цей вид мало відрізняється від аксолотля проводячи весь час у воді. У лабораторіях при добрій аерації води в акваріумі 50/50 см при висоті 25 см містять до 10 тварин. Проте в домашніх умовах така щільність заселення території неприпустима. Наявність грунту не обов’язково, але, якщо дуже хочеться, можна використовувати гранітну крихту. Водні рослини також не обов’язкові. Самок краще тримати окремо від самців, оскільки самки, відрізняючись більшою масивністю і силою, здатні наносити самцям досить серйозні каліцтва при бійках з-за корму. Щоб уникнути швидкого забруднення води, акваріум краще забезпечити фільтром. Іспанська тритон досить теплолюбний вид і легко переносить річний нагрівання води. Система охолодження йому не потрібна. Фото Ребристого (иглистого, іспанської) тритона можна побачити праворуч.

В їжі іспанська тритон ще більш невибагливий, ніж аксолотль. Він з апетитом з’їдає живого і мертвого мотиля, обожнює дощових черв’яків, не відмовляється від яловичої печінки. Тим не менш самий зручний корм – живий, оскільки від нього не псуватися вода. Улюбленим ласощами для цього тритона служать дощові черв’яки. Важливо відзначити, що в зоомагазинах продають зазвичай гнойових хробаків, що відрізняються від дощових кільчастої забарвленням; ці черв’яки поїдаються амфібіями істотно гірше дощових.

У самців ребристого тритона в період статевої активності розвиваються мозолясті освіти на передніх лапках і чітко здувається клоака.

Самка має більш товсте черевце. При кімнатній температурі тварини проявляють увагу до протилежної статі з вересня по травень. Якщо у вас і самці, і самки живуть в одному акваріумі, то перед розмноженням їх краще розсадити, і деякий час ( тиждень або дві) тримати окремо. Подальше ссаживание, як правило, стимулює початок процесу залицяння самця за самкою. Самець підпливає під самку і обхоплює її передні лапки своїми передніми, з венами, що роздулися мозолями. Деякий час він плаває по акваріуму, тягаючи самку на собі; самка в цей час здається абсолютно млявою. Нарешті самець передає самиці сперматофор, і відбувається запліднення. Самець відпускає самку, і вони розпливаються в різні сторони. Зазвичай самка починає відкладати ікру через 1-2 дні після запліднення. Триває цей процес близько двох діб. За цей час велика самка здатна відкласти до 1000 ікринок. При кімнатній температурі вихід молоді зазвичай починається через 10 днів після відкладання, рідко раніше. Личинок починають годувати планктоном приблизно на 5 день їх життя. Технологія годівлі така ж, як і для аксолотлів. Потрібно пам’ятати, що, на відміну від дафній, циклопи – рачки хижі і запускати їх личинок потрібно невеликими порціями. Якщо циклопів буде занадто багато, вони, подібно зграї піраній, здатні до смерті закусать личинок тритона – від останніх взагалі нічого не залишиться. Розвиток личинок при кімнатній температурі триває 2,5-3 місяці, після чого відбувається метаморфоз, і їх зябра зникають. Однак у деяких личинок залишки зябер можуть зберігатися і в піврічному віці.

Інтерес представляє шлюбне поведінка ребристих тритонів. Крім того, тритони звикають до свого власника, який їх годує. Вони можуть піднімати голови вгору, побачивши схилився над акваріумом людини, або спливати з дня поверхні, як би зустрічаючи господаря. Будучи збудженим або чимось наляканими, іспанські тритони здатні видавати досить голосні звуки, що нагадують щось середнє між кваканьем і хрюканьем.

Купити ребристих (іспанських) тритонів Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну ребристого тритончика можна дізнатися на дошці оголошень.