Португальський водяний собака

Португальський водяний собакаПоходження. Інша назва породи Португальський водяний собака — кан-діагуа. Старовинна португальська порода службових собак.
Виведена в Португалії в середні століття. Португальських водяних собак розводили на Піренейському півострові, де вони допомагали рибалкам сторожити мережі, ловити рибу (пірнає в воду, вистачає пащею відмираючу рибу і з видобутком повертається до човна). Португальський водяний собака також полює на кролів та качок, аппортірует здобич. Порода Португальський водяний собака відома за межами батьківщини, хоча розводять її в основному в провінції Алгарве, де ще збереглися старовинні традиції рибальства.

Опис. Португальський водяний собака – красива, сильна, м’язиста, пропорційно і гармонійно складена собака. Висота в холці португальської водяний собаки 43-57 см, вага 16-25 кг. Голова досить широка і округла в черепній частині з добре розвиненим потиличних бугром. Морда клиноподібна, перехід від чола до морди чітко виражений. Мочка носа велика, з добре розвиненими ніздрями, колір залежить від основного забарвлення. Груди неширока, живіт помірно підтягнутий.

Хвіст поставлений не надто високо, біля основи товстий і звужується до кінця, доходить до скакальних суглобів; в збудженому стані хвіст згортається кільцем. Існують два різновиди португальських водяних собак: довго-і короткошерста. У довгошерстою шерсть кучерява, скуйовджена; у короткошерстої гладка, прилегла. Довгошерстих стрижуть, як пуделя (під лева). Забарвлення португальської водяний собаки: чорний, коричневий різних відтінків, триколірний (поєднання чорного та коричневого з білим). Зустрічаються Португальські водяні собаки і з білим забарвленням, але у них повинні бути чорними мочка носа, губи і повіки. Фото Португальської водяній собаки можна побачити праворуч.

Характер. Португальський водяний собака – дружелюбна, розумна, витривала, віддана тільки своєму господареві, воліє вільну життя. Шерсть португальської водяний собаки необхідно регулярно чистити щіткою.

Купити португальську водяну собаку легко, достатньо звернутися до спеціалізованого розплідник. Ціну цуценят португальської водяний собаки можна дізнатися на дошці оголошень

Картинки і фото португальської водяний собаки можна знайти в розділі види і породи.