Особливості розрахунку та виплати допомоги по лікарняним

Будь-яке захворювання або тимчасова непрацездатність має закінчуватися оформленням лікарняного листа, після пред’явлення якого роботодавець повинен провести виплату. Виплати гарантуються державою, а суми і строки визначені законом.
У перший день за фактом виходу на роботу необхідно надати в бухгалтерію лікарняний лист документ, який підтверджує, що співробітник хворів у зазначені дні. На його підставі проводиться розрахунок, а після і виплата допомоги. Поєднуючи роботу одночасно на декількох підприємствах, потрібно оформляти кілька листів, для пред’явлення в кожній організації.
Сума допомоги за перші дні хвороби оплачується за рахунок підприємства, на якому працює людина. Інший обсяг за термін, що залишився виплачує Фонд соціального страхування. При отриманні травм і каліцтв на виробництві всі виплати з першого дня до останнього відбуваються тільки за рахунок фонду. Виходячи на роботу після хвороби, співробітник повинен передати лист непрацездатності керівнику або головному бухгалтеру. І з моменту отримання відповідним відділом документа він має право отримати лікарняне посібник. При існуванні об’єктивних причин, за якими надати лікарняний відразу не виходить, це можна зробити протягом наступного півроку. Тривалий термін хвороби дозволяє отримувати виплати частинами, як окремими сумами, так і включаючи їх у суму заробітної плати.
Щоб оформити лікарняний лист офіційно, його одержувачу спочатку слід передбачити правильність вибору медичного закладу, в яке він за документом звернувся.

Бо тільки за умови легітимності, а також правильного заповнення цього паперу, можна буде розраховувати на повне відшкодування втраченого (у плані роботи) часу. Документ повинен бути заповнений вручну, виключно чорнилом, з чітким зазначенням діагнозу. Зміна діагнозу в період хвороби також повинно мати письмове в ньому відображення. Внесення змін або виправлень завіряється лікувальним закладом. Обов’язковою умовою залишається наявність печатки лікуючого лікаря і штампа лікарні.
Сума виплат залежить від розміру встановленої заробітної плати та стажу роботи конкретного співробітника у даного наймача. У розрахунок береться річний період і якщо працівником за рік відпрацьовано більше 3-х місяців, базою, для нарахування допомоги буде середня зарплата. За умови, що кількість відпрацьованих фактично днів менше 90, береться ставка одного останнього місяця. Поділивши суми заробітку, одержуваного до хвороби, на фактичну кількість відпрацьованих днів, бухгалтер отримає денний дохід. Він є розрахунковою сумою допомоги з непрацездатності.