Норботтен-шпіц

Норботтен-шпіцПоходження. Порода Норботтен-шпіц спочатку мисливська, потім декоративна собака.
Порода Норботтен-шпіц відома з 17 століття, виведена в Швеції. За походженням і зовнішньому вигляду норботтен-шпіц близький до норвезькому лундехунду. Собаки породи Норботтен-шпіц колись використовувалися вікінгами для полювання на дрібну дичину і для роботи на фермі як відмінні крысоловы. В середині 20 століття інтерес до норботтен-шпіцу як мисливцеві поступово став згасати, у Швеції стали ввозити собак інших порід, порода норботтен-шпіц практично зникла. В даний час у Швеції порода знову придбала колишню популярність, але тепер уже не як мисливець, а як домашній улюбленець. Порода Норботтен-шпіц визнана FCI.

Опис. Норботтен-шпіц — собака невеликого розміру. Статура міцна. Формат квадратний. Висота в холці 41-43 див.

Вага 12-15 кг. Шерсть Норботтен-шпіца коротка, що нехарактерно для північних собак, пряма, що стирчить. Густий підшерсток, добре захищає від негоди. Визнаний окрас білий з плямами коричневого або кремового кольору, також зустрічаються рудий і чорний забарвлення. Фото Норботтен-шпіца можна побачити праворуч.

Характер. Собаки породи Норботтен-шпіц відрізняються веселою і доброю вдачею, крім того, вони врівноважені й мовчазні. Норботтен-шпиці дуже причепливі, зміст їх не доставляє особливих турбот. Домашній улюбленець для всієї родини.

Купити норботтен-шпіца легко, достатньо звернутися в спеціалізований розплідник. Ціну цуценят норботтен-шпіца можна дізнатися на дошці оголошень

Картинки і фото норботтен-шпіца можна знайти в розділі види і породи .