Невська маскарадна кішка

Невська маскарадна кішка (Neva Masquerade) родом із Санкт-Петербурга. Це різновид сибірської породи кішок, яка відрізняється забарвленням. Невська маскарадна кішка – порівняно молода порода, офіційно зареєстрували її в 1992 році, та й то не у всіх організаціях фелинологов визнають цю різновид окраса. Маскарадна кішка дуже красива, справжнім її окрасою є блакитні очі.

невська маскарадна кішка фото 1

За котячим мірками невські маскарадні кішки досить великі, їх вага – 8-10 кілограм. Для повного дорослішання представникам даної породи потрібно до 5 років. Кішечки виглядають менше і витонченіше, ніж коти. Голова тварини досить масивна, трапецієвидна, пропорційна. Лоб трохи округлений, досить широкий, перехід до носа плавний. Ніс широкий, невеликий, щоки повні, щелепи кішки добре розвинені. Підборіддя не повинен виступати, але при цьому повинен бути широким і сильним.

Шия кішки коротка, сильна, вуха середні, розставлені широко, злегка нахилені вперед, кінчики закруглені. Бажано, щоб вуха закінчувалися пензликами. Очі невської кішки великі, широкі, трохи розкосі. Обов’язкова умова – блакитний колір очей, рівномірний і насичений. Також на морді кішки є характерна темна маска, за що представників даної породи і прозвали «маскарадними».

невська маскарадна кішка фото 2

У цих кішок дуже добре розвинена мускулатура, довжина тіла середня, кінцівки сильні, прямі. Лапи круглі, великі, між пальцями ростуть пучки вовни. Хвіст сильний і широкий, його довжина досягає лопаток кішки, добре опушен по всій довжині, кінчик закруглений.

Що стосується шерстяного покрову, шерсть не повинна бути занадто довгою. При цьому вона повинна бути блискучою, водовідштовхувальним, найдовші волоски покривають лопатки і круп, на боках шерсть прилягає слабо, проте дуже м’яка і досить щільна. Підшерсток кішки подвійний: якщо виставка проходить в теплу пору року, він буде коротким і щільно прилеглим, взимку підшерсток невської кішки довгий, щільний з густою і приємною текстурою. Що прикрашає шерсть довга, утворює жабо, повний комір і гриву. Також є й «штанці» з вовни, на лопатках шерсть коротка. Якщо кішка линяє, від прикрашає вовни мало що залишається.

невська маскарадна кішка фото 3

Допускається сріблястий забарвлення, всі забарвлення таббі, Блю-поінт, сил і Ред поінт, черепаховий окрас. Не допускається шоколадно-лілова колірна гамма.

Недоліками кішки є: невеликий розмір, глибоко посаджені або невеликі очі, слаборозвинені вилиці або підборіддя, великі вуха, тонкі кінцівки, шерсть, яка не має підшерстя, короткий хвіст, довга шия, слабке будова тулуба. Не можна схрещувати Невська маскарадна кішку з іншими породами.

невська маскарадна кішка фото 5

Характер невської маскарадної кішки

Невська маскарадна кішка – це втілення ніжності кішки і відданості собаки, вона стане справжнім другом і компаньйоном. Вона не надто прив’язана до будинку, тому легко адаптується до змін обстановки, головне – щоб улюблені господарі були поруч. Невські коти дивно тактовні і ненав’язливі. Вони не стануть приставати до вас і лізти під руку в невдалий час, невські кішки здатні відчувати настрій господаря. Маскарадні кішки досить самостійні. Вони можуть довго перебувати на самоті і не страждати від цього, їм цілком достатньо скороминущої ласки, яку приділить їм господар, що прийшов з роботи. Так що ця порода – прекрасний вибір для людей, які багато часу проводять на роботі.

Ці особини активні і грайливі, здатні наповнити ваш будинок затишком і веселощами. Вони не флегматичні, але і не гіперактивні, небагатослівні і не будуть докучати господареві нявканням. Невські маскарадні кішки добре ставляться до води. Якщо привчити їх з маленького віку, тварини будуть обожнювати приймати душ, плескатися під водою, що тече з крана.

невська маскарадна кішка фото 6

Невські кішки добре ставляться до дітей, вони стануть справжніми друзями, важливий і той факт, що ці тварини незлопам’ятність. Якщо господар їх покарав, вони не стануть мстити, роздерши улюблений килим або описавши туфлі. Невські особини піклуються про дітей, втішають їх, ніколи не випустять пазурі, скільки б малюк їх не обіймав. Якщо звернення довелося йому не до душі, кіт просто вивернеться і сховається в затишне місце.

Образу кішки показують усім своїм видом, відвернувшись спиною і гордо піднявши голову. Але невська улюблениця завжди буде вдячна за прояв турботи і ласки.

Маскарадні кішки – горді тварини, вони швидко звикають до свого імені і відгукуються лише на нього. Дуже складно привернути увагу вихованця звичайним «киць-киць». З часом тварини вчаться розуміти не тільки ваші інтонації, а й слова.

Що стосується взаємин з іншими тваринами, невські кішки дуже доброзичливі, вони добре ставляться до собак, папугам і навіть хом’ячкам. Як і кожна кішка, представниця невської породи може проявити несподіване упертість, якщо щось довелося їй не до душі, але в основному вони слухаються господарів і швидко звикають до встановленим порядкам.

невська маскарадна кішка фото 6

З історії породи

Сибірські кішки – це природна або як її ще називають аборигенна порода, над формуванням якої попрацювала сама природа. Імовірно предками цих кішок стали тварини з Ангори, привезені в Європу ще за часів існування монгольської імперії.

Достовірної інформації про предків невської маскарадної кішки фелинологи надати не можуть. Суперечки з приводу походження цих тварин ведуться до цих пір. Особливо це стосується колорного гена: можливо, він проявився після схрещування гімалайських або сіамських кішок з сибірськими, а може як підсумок рецесивного альбинизма. Але те, що невська маскарадна втілила екзотичний окрас і дивовижну силу – поза всяких сумнівів.

У 1990 році була зареєстрована аборигенна порода сибірських кішок в «Фелінологічні федерації». Незабаром в книгу внесли і оригінальний окрас підвиду сибірської породи «Невська маскарадна». Це стало початком офіційної історії породи, двома роками пізніше цих кішок визнали і в World Cat Federation. На жаль, не всі організатори міжнародних виставок кішок визнають варіацію окраса сибірських кішок, тому учасників з такими характеристиками дуже мало. Але при цьому число шанувальників цієї типової російської породи збільшується з кожним роком. Хіба можна не любити цих чарівних істот, які будуть не тільки компаньйонами, а й справжніми друзями людини.

Цікаві факти про невських маскарадних кішках

• Коли кошенята невських кішок з’являються на світ, їх окрас завжди білий, оскільки розвиток в животі матері проходило при перманентної температурі;
• Специфічний окрас представників цієї породи пояснюється тим, що у кішок є особливий термочутливий ген, який не дозволяє пигменту проникати в волоски при високих температурах. Тільки найхолодніші ділянки тіла кішки пофарбовані: це мордочка, вуха, хвіст і лапи;
• Ці кішки – природжені аристократи, їх господарі ніколи не відчувають труднощів через те, що вихованець погано поводиться. Хороші манери у невських кішок передаються на генетичному рівні;
• Маскарадні кішки – чудові психологи, своїм тихим воркуванням і муркотанням вони здатні зняти дратівливість і втому.

невська маскарадна кішка фото 7

Як вибрати кличку для невської маскарадної кішки?

Невські маскарадні кішки – досить великі і при цьому неймовірно милі, тому ім’я має відображати не тільки їх зовнішність, а й внутрішні якості. Для котів підійдуть імена: Баррі, Томас, Арчі, Бен, Бос, Дені, Кейн, Кріс, Леррі, Лоран, Мейсон, Нік, Оскар, Бася, Султан та інші. Ім’я повинно підкреслювати їх благородну і неабияку зовнішність, при виборі клички для кішки придивіться до наступних: Циссі, Меггі, Люсі, Венді, Лізбет, Енджі, Соня, Яшма, Марта, Ласка, Лілі, Ада та інші.

Догляд та утримання невської маскарадної кішки

Невська маскарадна кішка невибаглива, а оскільки ця порода вважається аборигенної, то якісь специфічні захворювання відсутні. Але це зовсім не означає, що ваша улюблениця не потребує ласки і турботи. Незважаючи на те, що ці кішки – чистьохи, вони не в змозі забезпечити повноцінний догляд за своєю густою шерстю, тому власникові потрібно раз на тиждень розчісувати шовковисту шерстку тварини. Шерсть у цих кішок ніколи не звалюється, мити її потрібно не часто, раз на місяць, з використанням спеціальних засобів.

Підбираючи раціон, враховуйте, що у вашого вихованця довга шерсть, стан якої і буде говорити вам, чи всі вітаміни і мінерали містяться в кормі. В раціоні повинні бути присутнім і професійні корми, і вітаміни, і овочі, і свіжа вода.

Дуже важливо здійснювати догляд за зубами. А оскільки регулярно чистити зуби тварині проблематично, почніть з профілактики. Щоб уникнути запальних процесів і відкладення каменю, простежте, щоб кішка отримувала і тверду їжу. Приміром, жорстке м’ясо покращує прикус і спонукає вихованця до більш енергійному пережовуванню. Контролюйте і стан вух, регулярно оглядайте їх, протирайте порожнину вуха і раковину спеціальними вушними паличками. Кігті улюбленцю підстригати не треба, кішки точать їх регулярно, головне – виділіть місце в будинку для когтеточки. Підпилювати кігтики потрібно тільки у випадку, якщо тварина не може саме доглядати за собою з причини старості або кішка довгий час обмежена в русі – наприклад, гіпсом. Кішки зі стриженими і підпиляними нігтями в виставках приймати участь не можуть.

Купити Невська маскарадна Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну кошенят Невська маскарадна можна дізнатися на дошці оголошень.