Меконгский бобтейл

Меконгский бобтейл (Mekong-bobtail) – ця порода кішок отримала назву завдяки річці Меконг (Таїланд), де вперше були виявлені ці дивні створіння. На їх батьківщині існує повір’я, що ці тварини були охоронцями скарбниць і храмів, а також проживали при дворі тайських принцес. Коли дівчата йшли купатися, вони вішали свої прикраси на заломи котячого хвоста, щоб не втратити. Перший стандарт для Меконгській бобтейла був розроблений в 1994 році в Санкт-Петербурзі, а в 1998 році його прийняла провідні фелинологи світу. У 2003 році Меконгській бобтейли, які виставлялися в одній категорії з тайськими, були переведені в особливу групу. Остаточно порода була затверджена в 2004 році.

меконгский бобтейл фото 1

Фото 1. Меконгский бобтейл

Голова кішки округла, верхня частина черепа здається плоскою. Підборіддя сильне, морда овальна, ніс бобтейла «римський» з позначеним переходом до чола. Очі Меконгській бобтейла великі, у формі овалу, поставлені прямо. Райдужки яскраво-синього кольору. Вуха вихованця великі, поставлені високо, кінчики округлі. Шия м’язиста, тіло прямокутне, з добре розвиненою мускулатурою. Кінцівки середні, з овальними лапами. Хвіст зламаний, складається з 3-5 хребців, біля основи можна промацати вузли і гачки. Хвіст – це свого роду паспорт для Меконгській бобтейла. Шерсть без підшерстя, блискуча і шовковиста, щільно прилягає до тулуба.

Допускаються наступні забарвлення: ред, сил, блю, шоколад таббі-поінт.

Меконгский бобтейл фото 2

Поговоримо про меконзьких бобтейлах

Характер у цих кішок вельми незвичайний – по вірності і прив’язаності вони більше нагадують собак. Вони розуміють господарі без слів, дуже тонко відчувають його емоції. Улюбленці легко можуть носити в зубах тяжкості, гратимуть з предметами, вони дуже рухливі і активні. Такі кішки можуть постояти за себе, за відсутності власників вони вартують житло і не побояться дати відсіч непроханим гостям. Бобтейли дуже допитливі, але не докучливі. Для дітей – це прекрасна нянька, для інших тварин – безперечний лідер.

Ці кішки зберігають активність дуже довго, вони активні і грайливі, тому бажано, щоб у них була можливість виплеснути свою енергію. Частіше грайте з вихованцями, беріть їх на прогулянки. Регулярно оглядайте і очищайте очі і вуха вихованця, розчісуйте шерсть, купайте в міру необхідності.

Меконгский бобтейл фото 3

Фото 3. Меконгский бобтейл з поведінки нагадує більше собаку, ніж кішку

Цікаві факти про меконзьких бобтейлах

• У цих кішок шкіра не прилягає щільно по всьому тілу, тому на відтягування її бобтейли майже не реагує. Вважалося, що бобтейли можуть навіть битися з отруйними зміями – ці кішки дуже сміливі, але при цьому мають своєрідний імунітет до укусів, адже отрута потрапляє їм в шкіру, а не в м’яз або кров, тому особливості статури рятували стражам життя;
Меконгській бобтейли – довгожителі по котячим мірками, вони можуть жити 20-25 років;
• Якщо в будинку живе пара цієї породи, головувати буде самка, а вихованням потомства займатиметься кіт.

Купити Меконгській бобтейла Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну кошенят Меконгській бобтейла можна дізнатися на дошці оголошень.