Лістохвостие гекони

Лістохвостие гекониВведення. Uroplatus henkeli отримав статус окремого виду в 1990 р, мешкає на Nosy Be, острові, який знаходиться у північно-західного узбережжя Мадагаскару. Зараз в цьому роді визнається 8 видів. Їх розмір від 75 мм до 300 мм для Uroplatus fimbriatus, який вважається четвертим за величиною гекона в світі. Uroplatus henkeli досягає 260 мм.
Лістохвостий гекон зазвичай проводить день на стовбурі дерева або гілці, голова спрямована вниз. Коли настає темрява, ці гекони пересуваються ближче до землі для того, щоб зловити здобич. Коли вони помічають здобич, вони приймають позу, як у стрибаючої кішки, і кидаються на ціль з великою силою. Зазвичай вони пересуваються дуже повільно і обережно, але при будь-якій ознаці небезпеки вони тікають або стрибають на короткі відстані. При захисті вони часто відкривають рот і стають видні їх невеликі, але гострі зуби. Тим не менш, найкращий захист – це їхня ефективна маскування. Іноді їх навіть важко знайти в тераріумі. Фото лістохвостого гекона можна побачити праворуч.

Зміст. Розміщення складається з скляного тераріуму в 102 літра, поставленого прямо для більшого вертикального простору. Один кінець верхньої частини закривається сіткою для вентиляції. Додаткова вентиляція надається через отвори, зроблені в двері. Тераріум забезпечується лампою для обігріву і віддзеркалення. Додатковий нагрів забезпечується за допомогою нагрівальних подушок. Температура протягом дня 22 – 27 С.
Нижній шар тераріуму покривається дрібними шматками кори. Різні рослини являють собою матеріал для лазіння. Гілки і кору краще встановити в двох площинах. Воду потрібно міняти щодня спільно з окропленням внутрішніх стінок. Важливо підтримувати вологість в межах 60-90%.
Геконів лістохвостих годують кожен другий чи третій день, в залежності від кількості їжі, з’їденого до цього. Домашні цвіркуни складають основу їжі, також можна годувати кониками і польовими цвіркунами. Іноді можливо згодовувати борошняних хробаків, новонароджених мишенят і тарганів. Їжу слід присипати вітамінної підгодівлею кожне третє чи четверте годування. Добре використовувати Osteoform і Nekton Rep в пропорції 2: 1.
Важливим моментом є те, що гекони можуть пошкодити собі ніс, так як вони люто кидаються на здобич і б’ються носами об скло тераріуму.

При приміщенні губки товщиною 2 см у всередину тераріуму під час годування, небезпека отримання травм гекконами значно знижується. Можна придумати й інші способи захисту.
У знов привезених геконів часто бувають внутрішні паразити. Добре для знищення останніх підходить Fendbendazole 50 mgs на кг з обов’язковим повторенням лікування через 14 днів.

Розведення. Статеві відмінності у U.henkeli добре помітні, так як у самців є пост-клоакальні припухлості і великі пост-клоакальні горбки. Пол можна визначити за забарвленням, окрас самця більш жовтувато коричневий, самки ж більш сірі.
Самців необхідно утримувати окремо через територіального поведінки й агресії, тоді як самок містять разом, коли їх не спаривают з самцем. Якщо при сусідстві з самцем самка видає звуки і агресивна, ця пара не підходить один до одного, геконів слід розсадити. Якщо ж самець качає хвостом, а самка дозволяє йому наблизитися, все йде нормально. Залицяння тривати не більше декількох хвилин, тоді як ІНТРОМІСІЯ – годину і більше.
Період вагітності триває в середньому 28-36 днів. Самка в період вагітності повинна отримувати достатню кількість кальцію і бути віддалена від самця з моменту появи ознак наявності яєць всередині самки. Перед откладкой яєць самки викопують кілька гнізд. Відкладають яйця зазвичай в ранкові ранні години. Одне або два яйця витягують і поміщають в інкубатор. В якості інкубаційного середовища використовують вермикуліт, воду додають в співвідношенні, трохи перевищує 1: 1. Інкубатор необхідно перевіряти 2 рази на день і підтримувати середню Т-26С, більшість дитинчат з’являються через 77-84 дня.

ДОГЛЯД. Після вилуплення, дитинчата в 60 мм є майже точною копією дорослих особин, за винятком очевидно більшою голови. Вони линяють через кілька годин після вилуплення, і їх відразу ж переміщують у невеликі скляні акваріуми, обставлені також як і для дорослих геконів, за винятком нижнього шару з паперових серветок. Необхідно взбризгіваніе 2 рази на день. Бажано щодня перевіряти кожного дитинчати. Годувати цвіркунами і тарганами відповідного розміру. Вітаміни та мінеральні добавки показані щодня або через день за допомогою піпетки для очей.

Купити лістохвостого гекона Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну геконів Лістохвостих можна дізнатися на дошці оголошень.