Кримська ящірка

Кримська ящірка Кримська ящірка (Lacerta taurica), що досягає 20 см в довжину, поширена на Балканському півострові, Іонічних островах, в Південній Молдові, причорноморських районах Південно-Західної України Фото в Криму. Зверху вона зеленуватого або буруватого кольору з двома поздовжніми рядами темних плям, обмежених по зовнішньому краю світлою лінією. , Самці знизу жовтуваті або жовтогарячі, самки зеленуваті або білі. В Криму ці ящірки зустрічаються на ділянках цілинного степу, а також у гірській частині півострова. За спостереженнями, в жарких і сухих районах півострова в липні — серпні вони нерідко впадають у літню сплячку. У травні — червні самки відкладають по 2—6 яєць, з яких в кінці серпня — вересні вилуплюються молоді. Фото ящірки кримської можна побачити праворуч.

Живуть ці ящірки виключно на деревах і зовсім не зустрічаються серед скель і на відкритих просторах.

Для свого існування вони обирають старі стовбури грабів і залізних дерев. У жаркий час дня кримські ящірки сидять на освітленій сонцем корі дерев, але помітити спокійно сидять зеленобрюхих ящірок надзвичайно важко, так як верхня сторона тіла за кольором не відрізняється від кори дерев. При небезпеці ці ящірки перебігають на іншу сторону стовбура і з дивовижною швидкістю піднімаються по ньому вгору, намагаючись заховатися в дупло або в глибоку тріщину кори.

Купити ящірку кримську Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну дитинчат кримських ящірок можна дізнатися на дошці оголошень.