Гекон Струми

Гекон Струми (Gekko Gekko) мешкає в тропічних лісах на південно-сході Азії. Це досить великий представник загону геконів, разом з хвостом довжина струми становить більше 36 сантиметрів. В залежності від умов проживання і самопочуття ящірки забарвлення може змінюватися від світлого оливкової або блакитного тону до насиченого сірого. На цьому тлі розсіяні численні білуваті і оранжево-червоні цятки. У молодих струми забарвлення більш насичений – це чергування чорних і білих поперечних смуг.

Гекон Струми

фото: Гекон Струми

Це домовик гекон, який в природних умовах все одно живе недалеко від людських осель – представники цього виду безстрашно подорожують по стінах і кімнатах, вишукуючи їжу – тарганів, цвіркунів та інших комах. Очі в цих ящірок темно-коричневі, тіло трохи приплюснуте, щільне, голова велика, кінцівки короткі.

Гекон Струми фото 2

фото: Гекон Струми – домовик гекон

Спочатку натуралісти вважали, що у цього різновиду гекона є присоски, за допомогою яких він і пересувається по вертикальних поверхнях. Провели дослідження, в результаті яких з’ясувалося, що тильна сторона лапок гекона покрита мікроскопічними волосками, на одному пальці – близько 200 млн. таких волосків.

У геконів токі дуже цікавий голос – вони можуть видавати різні звуки: від цвірінькання до писку або кваканья. Сама назва «струми» теж звукоподражательное, гекони видають звуки, які на слух нагадують слово «токей». Самці геконів токі виростають значно крупніше самок, їх забарвлення яскравіше. Струми ведуть сутінковий або нічний спосіб життя – після заходу сонця вони виходять зі схованок на «полювання». Геконів часто продають в інших країнах як екзотичних тварин – у наш час купити і містити струми в тераріумі в Росії, Франції, Німеччини, США та інших державах – не така вже проблема.

Гекон Струми фото 4

Цікаві факти про струми

  • На батьківщині струми вважається запорукою благополуччя і щастя. Почути його крик – це хороша прикмета;
  • В Азії струми ласкаво прозвали «азіатській зозулею»;
  • Цікаво, що струми жили ще в мезозойську еру – археологи виявили останки предків цього сімейства, які дуже схожі по морфології;
  • Ці ящірки у природному середовищі існування приносять користь, бо знищують комах. У південно-східній Азії, як і раніше вірять, що препарати з сушених геконів володіють цілющою силою;
  • Гекон струми – тварина не для новачків, але при акуратному зверненні ці вихованці легко звикають до рук і визнають господаря;
  • Самець струми буде добре уживатися з самочкой, а ось з іншим самцем може битися до втрати кінцівок або поки суперник не випустить дух, вони дуже територіальні.

Зміст гекона струми

Оскільки струми – верхолази, то і тераріум повинен бути просторим, з надійно укріпленої задньою стінкою. Обитель струми потрібно озеленити (підійдуть пласти деревної кори, філодендрони, повзучий фікус карликовий, сциндапсус, маранта беложилковая та інші рослини) і забезпечити високий рівень вологості. Горщики з рослинами бажано закопати в шар верхового торфу або дрібного гравію. Вдень температура може досягати 28-33 градуси, а вночі її знижують до 24-25 градусів. Орієнтовні розміри акваріума – 80х50х80 сантиметрів.

Освітлення повинне бути повноцінним – якщо тераріум озеленений, знадобиться природне світло, в інших випадках буде цілком достатньо малопотужної лампи розжарювання, яку вішають в один з кутів тераріуму. Щодня житло гекона обприскують теплою водою 40-50 градусів, але грунт не повинен бути переувлажненным. У стелі і бічних стінках роблять прорізи, які затягують дрібною міцною сіткою для забезпечення вентиляції.

Гекон Струми фото 3

Годувати гекона потрібно свіжими кормами – тарганами, цвіркунами, борошняним хробаком, більшість любителів струми розводять комах будинку, забезпечуючи харчування для свого вихованця. Іноді можна давати струми перепелині яйця та новонароджених мишей. Борошняних черв’яків у великих кількостях давати небажано – вони низькокалорійні, крім того, погано перетравлюються. Краще всього перед згодовуванням черв’яків потримати на поживних кормах – яблуці, моркви, відварених розм’якшених курячих кістках, а потім згодувати рептилії разом з геркулесову кашею або пшеничними висівками.

Розмноження геконів токі

Розмноження ящірок в штучних умовах може проходити цілий рік, крім зимових місяців. В природі струми можуть відкладати яйця в норах, дуплах та інших притулках. У тераріумі для самки потрібно забезпечити вертикальне укриття, зроблене з шматків кори. За рік ящірки можуть злучатися і виробляти 4-5 кладок (по 1-2 яйця). Самка відкладає яйця і приклеює їх до нерівностей деревини, так що відокремити їх до появи на світ малюків, не пошкодивши шкаралупи, дуже складно. Температуру в тераріумі підвищують до 28-30 градусів. Період розвитку зародків – 134 дні.

Коли самки відкладають яйця, обов’язково додавайте в їх корм мінеральні речовини, в яких міститься багато кальцію – яєчну шкаралупу, крейда. Коли геккончики вилуплюються з яйця, їх довжина досягає 80-110 міліметрів. Мама з’їдає шкаралупу їх яєць, а струми, що з’явилися на світ, майже відразу починають линяти і поїдають слезающую шкіру. Іноді в сімействі струми бувають випадки канібалізму – самці, яким властива боротьба за територію, можуть з’їсти своє потомство, тому молодняк бажано відсаджувати від дорослих струми. Маленькі геккончики покриті білими і чорними яскравими смугами, вони різко і швидко рухають хвостом, щоб відлякувати ворогів. Поступово їх можна переводити на «доросле харчування». Зміст гекона струми – непроста, але дуже захоплююче заняття, такі вихованці стануть справжньою прикрасою вашого житла і доставлять чимало радості.