Єменський хамелеон

Єменський хамелеонЄменський хамелеон, він же вуалево, потайний (англ. Veiled Chameleon). Цей вид хамелеона через свою невибагливості в змісті і швидкості розмноження часто містяться початківцями террариумистов. Даний вид отримав свою назву по імені держави Ємен (Аравійський півострів), територія якого є їх природним місцем існування .. Розділяють два види chamaeleo calyptratus: cccalyptratus і cccalcarifer. Calyptratus проживають в її північній гористій частині, де висота гір досягає 3500 м. У гірських районах клімат сухий і помірний, вдень температура коливається від 25 до 32, вночі на 6-7 градусів нижче. Calyptratus значно перевершують за розмірами і багатству забарвлення Calcarifer. Останні в свою чергу живуть в сухих і більш жарких областях східного узбережжя Саудівської Аравії. Єменський хамелеон – один з найбільших представників свого сімейства. У довжину самці досягають 60 см, самки поступаються їм в розмірах. Розфарбування їх дуже різноманітна, і самці більш строкато пофарбовані: на зеленому тлі з боків яскраво виділяються три жовтих плями, обрамлених помаранчевими і коричневими поперечними смугами. Голова прикрашена високим розвиненим гребенем, що досягає 7-8 см (у самок він лише позначений).

Хваткий хвіст до самого кінчика покритий чередующимися зеленими і жовто-коричневими смугами. Самців так само можна відрізнити по п’ятковим «шпорам», Невеликимтрикутним виступам, що знаходяться на задній частині ноги, трохи вище стопи. Єменських хамелеонів слід утримувати у вертикальному тераріумі з хорошою вентиляцією, тому можна зробити або одну стінку цілком з сітки, або забезпечити вентиляцію двома затягнутими сіткою отворами: один внизу на передній стінці, інше на стелі тераріуму. Фото Єменського хамелеона можна побачити праворуч.

Дуже важливим моментом є висвітлення тераріуму. Єменський хамелеон дуже швидко виростає до природних розмірів великої особини, і тому йому вкрай необхідний кальцій в раціоні. Але для кращого засвоєння хамелеоном кальцію потрібно спеціальне освітлення з ультрафіолетом, оскільки під його дією в шкірі хамелеона синтезується вітамін D3, що дозволяє рептилії засвоювати кальцій. Скляні стінки тераріуму не дають УФ хвилях сонячним хвилях проникати в тераріум, тому тераріум висвітлюють лампами денного світла з УФ випромінюванням. / При покупці єменського хамелеона радимо купувати підрощених хамелеонів хоча б 3-х місячного віку. Єменські хамелеони зважаючи на свою плодючості найбільш поширені серед інших хамелеонів.
Купити Єменського хамелеона Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну Єменських хамелеонів можна дізнатися на дошці оголошень.