Бородата агама

Бородата агамаБородата агама – назва роду дана цим агами завдяки наявності шипуватих лусок навколо вуха, на тімені і поперек горла, що створюють подобу бороди.

Ареал проживання бородатою агами: Австралія, внутрішні райони: штати Квінсленд, Новий Південний Уельс, північний захід штату Вікторія, східна половина штату Південна Австралія і південний схід штату Північна Територія, ніде не виходить на морське узбережжя.

Довжина тіла з хвостом 40-60 см. У самців бородатою агами хвіст помітно потовщений біля основи. Горло (борода) дорослих самців в “шлюбний” період темно-синього або чорного кольору, у самок – помаранчеве або бежеве. Фото бородатою агами можна побачити праворуч.

Для бородатих агам необхідний тераріум горизонтального типу для тварин Палеарктики. Мінімальні розміри тераріуму на 1-2 особини – 80×40×40 см (без урахування висоти світильника). Температура підтримується за допомогою термошнура, термокилимок, термокамня або за допомогою локального, спрямованого вниз підігріву (лампа розжарювання, дзеркальна лампа). Тераріум бажано розмістити на значній висоті від підлоги, для того, щоб тварини почували себе у відносній безпеці. Температура в точці прогріву вдень до 39-45°С, вночі 22-24°С. Фонова температура вдень 25-26°С, вночі 18-20°С. Під точкою обігріву встановлюють корч, гілки, поличку-етажерку, або кам’яну гірку, щоб агами могли добре прогріватися, вибираючи при цьому потрібну їм температуру. Гілки і корчі розміщують і в холодному кутку. Укриття – довільної форми: будиночки, полички, гірки каменів і т. п. Стінки тераріуму декорують фоном з фігурного матеріалу, що нагадує скелі, і що дозволяє агами лазити по його поверхні. Грунт: гравій, крупний пісок. В тераріумі необхідно встановити поїлку. Раз в день тераріум слід обприскувати теплою водою.

Дорослих агам можна утримувати групою: 1 самець / 1-2 самки.

У природі харчуються різними безхребетними і дрібними хребетними тваринами, листям і соковитими пагонами рослин, квітками і м’якими плодами. В тераріумів умовах агам годують цвіркунами (будинковими, банановими та ін.), Тарганами, борошняними хробаками, зофобас, іншими комахами. Вони охоче їдять равликів, яйця співочих птахів, підлітків і новонароджених мишенят. З рослинної їжі дають терті овочі та фрукти (морква, капусту, брукву, яблука, груші) листя салату, традесканції і кульбаби, різані банани, помідори, огірки, а також ягоди і свіжі плоди бобових рослин (раціон рослинних кормів №2). Рослинні корми давати в годівницях: невисокі, широкі миски або кювети, які ставлять в тераріум і виймають, після поїдання корму, протягом дня. Тварини корми становлять, приблизно, 80% раціону, а 20% – рослинні. Молодим бородатим агами пропонують аналогічні корми менших розмірів. Годування виробляють не рідше одного разу на два дні, бажано щодня, варіюючи корми. П’ють вони воду, для чого регулярно слід міняти її в поїлки. Разом з кормами необхідно давати різні мінеральні добавки, наприклад: товчену яєчну шкаралупу, кальцій. В поїлку можна додавати мінеральну воду (“Боржомі”). Не частіше одного разу на місяць з кормом пропонувати концентровані вітамінні препарати. Добре збалансовані підгодівлі для рептилій давати згідно інструкції.

Купити бородату агаму Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну бородатою агами можна дізнатися на дошці оголошень.

Картинки і фото бородатою агами можна знайти в розділі види і породи.