Басенджи

Басенджи (Basenji, Congo Dog) вважається різновидом службових собак, це дуже стародавня порода, зображення якої знаходили при розкопках гробниць єгипетських фараонів. Ймовірно предками басенджи є центральноафриканські парі. Собаки цієї породи полювали зграями в Конго і Південному Судані, місцеві жителі прозвали їх «лісовими істотами». Від інших собак басенджи відрізняються тим, що зовсім не вміють гавкати, але це не заважає їм виражати емоції іншими звуками.

Басенджи – витончені і легкі собаки, їх вага коливається в межах 9,5-12 кг, висота в холці становить 40-43 см, вони складені дуже гармонійно. Шия поставлена високо, голова тварини середня, з ледь помітним переходом від лоба до морди. Мочка чорного кольору, вуха загострені, насторожено стоять, високо посаджені, очі розумні, темні. Тулуб собаки трохи вкорочене, з легким кістяком, високо посадженим хвостом у вигляді тугого кільця. Шерсть вихованця гладка, допускаються чорні, руді та чорно-подпалые забарвлення. Лапи, груди і кінчик хвоста білий.

Баседжи фото 1

Фото 1. Басенджи (кобель)

Вперше в Європу ці тварини були привезені в 1895 році, але з-за довгого подорожі собачки захворіли і незабаром померли. Справжній фурор представники цієї породи провели у 1937 році на експозиції Крафта, в тому ж році їх побачили і американські заводчики. Після другої світової війни з’явилося кілька розплідників басенджи. Ці собачки користуються популярністю в наші дні, причому цілком заслужено.

Характер Басенджи і догляд за ним

Невеликі і кмітливі басенджи чудово підходять для утримання в квартирах. Вони здатні замість гавкоту видавати різні звуки, які складно описати – це хихикання, подвывание, пирхання, гарчання та інші прояви емоцій. Це поступлива і життєрадісна собака, швидко прив’язується до господаря, ласкава з дітьми. З іншими тваринами басенджи вживаються не дуже добре – нерідко вони стають призвідниками бійки з родичами.

Басседжи фото 2

Фото 2. Басенджи на прогулянці

Басенджи не вимагають особливого догляду, головне – давати собаці можливість добряче побігати і пограти. Корм повинен бути збалансованим, собак не можна перегодовувати. Шерсть потрібно розчісувати нечасто, купати теж по мірі необхідності, ці тварини дуже охайні.

Цікаві факти:

Басенджи також називають лісовий собакою з Конго, нелающей собакою, собакою Хеопса, тварин із джунглів;
• Басенджи – це порода, яка сформувалася без участі людини в результаті природного відбору;
• Вік цієї породи перевищує 6 тисяч років;
• Найближчими родичами представників цього виду вважаються дінго з Австралії і Папуа Нової Гвінеї.

Басседжи фото 2

Фото 3. Басседжи або лісова собака Конго

Купити Басенджи легко, достатньо звернутися в спеціалізований розплідник. Ціну цуценят басенджи можна дізнатися на дошці оголошень .