Американський керл

Американський керлПоходження. Походження керлов пов’язано з прирученням бездомної кішки. Родоначальницею породи вважається кішка по кличці Суламіф, що відрізнялася чорною шовковистою шерстю і незвичайною формою вушками. У 1981 році у Суламіфі з’явилося четверо кошенят, у двох з яких були такі ж вивернуті вушка. В 1983 порода Американський керл демонструвалася в Каліфорнії і була визнана в США. В Європу ці кішки вперше потрапили тільки в 1995 і поки не визнані FIFe та Британською координаційною радою з рідкісним породам кішок.

Опис. Свою назву порода Американський керл отримала завдяки вивернутим внутрішньою стороною вухам, які надають кішці вираз здивування. Ця особливість вух передається половині кішок цієї рідкісної породи. Решта, з прямими вухами, використовуються при виведенні нових порід. В результаті внутрішньопородного схрещування з’явився короткошерстий керл, що свідчить про можливості інбридингу серед керлов. Фото американського керла можна побачити праворуч.

Характер.

Характер американського керла – суміш відданості, ніжності, веселості і цікавості. Міцне здоров’я і простота догляду доповнюють картину ідеальної кішки. Американські Керли зберігають їх грайливість, допитливість протягом усього свого життя. У розпліднику можуть жити кішки від восьми місяців до восьми років і більше, проте варто їм побачити іграшки, як все котяче населення виглядає шестимісячними кошенятами – вони все скачуть і граються до знемоги. Дуже популярне порівняння зі Скотиш фолд визначає темперамент Керлі: "Скотиш Фолд сидітиме на кушетці і чекати поки ви готуєте обід, в той час як Керл допоможе Вам це робити!". І кожен, хто жив з Американським Керлом якийсь проміжок часу, підтвердить це. Керли надзвичайно привітні і є хорошими компаньйонами.

Купити американського керла Ви можете в спеціалізованому розпліднику. Ціну кошенят американського керла можна дізнатися на дошці оголошень.

Картинки і фото американського керла можна знайти в розділі види і породи.