Абиссинская кішка

Абиссинская кішка (Abyssinian cat) – це тварина середніх розмірів, яке відрізняється незвичайним забарвленням і воістину королівським достоїнством. Тіло абіссінця гнучке і мускулисте, це дуже енергійні і допитливі вихованці. Голова абиссинской кішки за формою нагадує округлий клин, ви не побачите різких контурів або ліній – всі переходи дуже плавні. Добре виражений перехід від чола до носа, лоб кішки досить широкий.

Абиссинская кішка фото 1

фото: Абиссинская кішка

У абиссинцев округла мордочка, з широким підборіддям і добре розвиненою щелепою. Вуха насторожені, поставлені високо, великі, біля основи широкі. Поверхня вух покрита тонкими і короткими тіккірованнимі шерстинками. Очі мигдалеподібні, дуже виразні, не допускається округла форма або косоокості. Навколо очей можна помітити темну лінію, розтушувати світлим тоном. Колір очей – золотистий або зелений.

Шия кішки досить довга, плавно переходить в тіло середньої довжини. Мускулатура тваринного виражена добре, але вона не повинна бути надмірно грубої або рельєфною. Тулуб гнучке, компактне. Лапи абіссінця витончені і пропорційні, іноді складається враження, що представники цієї породи пересуваються «на носочках». Лапи невеликі, овальні, не допускаються прибулі пальці. Хвіст кішки досить товстий біля основи, але поступово звужується.

Шерсть шовковистий, м’який, з щільною і пружною текстурою. Довжина волосків середня, вони повинні щільно прилягати до тіла. Тварина дискваліфікують, якщо у нього невизнаний окрас, є білі плями, біля основи волоски пигментировани сірим, є дефекти хвоста, очей або пальців.

Абиссинская кішка фото 5

фото: у абіссінської кішки теплий, пісочний окрас

Забарвлення шерсті – теплий, пісочний, допускається наявність темної смуги на хребті, але вона не повинна бути контрастною. На мордочці можна побачити більш темні лінії, на нижній частині корпуса, хвості і ногах наявність малюнка не бажано. Також існують інші варіації: сріблястий, фавн (какао з бежевим), червоний або блакитний. Подушечки лап і мочка носа у всіх кішок повинні бути в тон основному окрасу.

Абиссинская кішка фото 6

фото: У абіссінським кішки повинен бути золотистий або зелений колір очей

Характер абиссинской кішки

Іноді про цих котів говорять «тварина з характером собаки», Вони не люблять довго сидіти на руках, але обов’язково будуть брати участь у всіх ваших справах. Ці вихованці дуже активні, тому, якщо ваш ідеал кішки – тварина, яка буде годинами дрімати у вас на колінах, абиссинские кішки – не найкращий вибір. Це дуже розумні і люблячі тварини, вони дуже рідко нявкають, а їх голос чимось нагадує дзвін маленьких дзвіночків.

Абиссинская кішка фото 2

фото: Абиссинская кішка – це кішка з "характером собаки"

Абіссінци обожнюють проводити час на висоті, так що не дивуйтеся, якщо в один прекрасний день ви помітите улюбленця родини на книжковій полиці або холодильнику. Абиссинские кішки дуже податливі і здатні навчатися, їх можна навчити брати і приносити невеликі предмети – м’ячики, мотузочки, тапочки. Можливо, саме тому така порода подобається і чоловікам, які раніше вважали, що кішок терпіти не можуть.

Представники цієї породи дуже віддані створення, вони прив’язуються до людини і дуже нудьгують по ньому. Повернення господаря після роботи для кішки – це велика подія. Ці тварини дуже соціально орієнтовані, тому будуть нудьгувати на самоті. З іншими тваринами абіссінци уживаються добре, правда, вони повинні стояти на вершині ієрархічної градації. Буде здорово, якщо ви заведете абіссінцем компаньйона – разом їм нудьгувати не доведеться.

Незважаючи на свою активність, абиссинцев можна утримувати навіть в невеликій квартирі. Вони дуже швидко облюбовують «свій» кут на висоті, звідки відкривається найкращий огляд. Це дуже грайлива порода, причому до забав і розваг небайдужі і дорослі особини, вони люблять бути в центрі уваги.

Ці тварини дуже чутливі, до дітей вони ставляться добре, правда, якщо зайві ласки кішці набридли, вона йде в затишне містечко (найчастіше це полку або предмет, розташований на висоті), і звідти споглядає що відбувається. Це дуже привабливі і моторні вихованці, які щедро дарують господареві свою любов і тепло, при цьому, не втрачаючи почуття власної гідності.

Історія походження породи абиссинская кішка

Навколо походження абиссинской кішки як і раніше виникають різні суперечки. Всі версії вчених досить правдоподібні, тому ви можете вибрати ту, яка припаде до душі. Більшість фелинологов схиляється до версії, що батьківщиною кішок є Ефіопія. Перше тварина, привезене з тих країв до Англії, назвали Зулой, але подальших відомостей про її потомстві або селекції не збереглося.

Є й шанувальники «єгипетської версії». Як відомо, цих тварин в Єгипті дуже шанували і вважали священними, вони жили в храмах і вважалися провідниками між нашим світом і світом Богів. Після того, як Єгипет завоювали римляни, кішки в якості домашніх вихованців стали поширюватися по Європі. Розкопки вчених дали несподіваний результат: були виявлені мумії кішок, які при найближчому розгляді дуже нагадують сучасну абіссінську породу, на стінах храмах можна побачити фрески і фрагменти папірусу із зображенням цих гордих тварин.

Абиссинская кішка фото 3

фото: Абиссинская кішка – нащадок степових африканських кішок

Деякі дослідники схиляються до версії, що абиссинская кішка – це нащадок дикої африканської кішки Felis silvestris libyca. Безсумнівна схожість є, ця степова кішка населяє регіони Близького Сходу і Африки, але чи правдива версія, сказати не можна, оскільки окрас на абіссінський не схожий. І, нарешті, є версія, що кішку вивели англійські заводчики, схрещуючи аборигенних кішок.

В Англії порода отримала офіційне визнання в 1882 році, в наступні роки її характеристики покращили, схрещуючи перших абиссинцев з британською короткошерстої кішці. У 1889 році у своїй книзі Харрісон Вейр опублікував і перший стандарт, який в майбутньому неодноразово змінювався. У 1896 році перших двох представників цієї породи вперше зареєстрували в племінній книзі Великобританії. До 1905 року число зареєстрованих абиссинцев зросла до 14.

Забарвлення цих кішок були різноманітними, заводчики довго працювали над їх розведенням. У 1909 році чемпіоном виставки в Вестмінстері стала срібляста абиссинская кішка. В 20-ті роки ця варіація окраса практично зникла, в Америці сріблястий колір не визнаний фелинологами досі. У 1927 році абиссинские кішки були вивезені до Франції, в 30-х роках поширилися по Європі.

Після війни цей вид кішок був на межі вимирання: крім того, що в країнах практично не залишилося розплідників, почалася і епідемія вірусної лейкемії. Нечисленна порода майже зникла: у 1978 році у Великобританії залишилося тільки 10 виробників. У 1963 році з’явилася руда варіація або соррель. У 1984 році визнали блакитний окрас, а у 2000 році – окрас фавн. В Росії ці кішки не надто популярні, але зусиллями заводчиків і у нас з’явилися розплідники, зокрема Golden Aby, Lakshmina, Charming Angel, Night Hunter та інші.

Цікаві факти про абиссинских кішках

  • Свою назву кішка отримала в є Ефіопії (в старовину її називали Абіссінії), де живе дика африканська кішка, яку деякі вчені вважають предком абиссинской;
  • У 1951 році в Британському музеї вчені знайшли в коморах мумії кішок, які були знайдені при розкопках в Єгипті. Ці мумії датуються 600-200 роками до нашої ери і як дві краплі води схожі на сучасних абиссинцев;
  • Довгий час кішку цієї порід називали «кролячій» через однотонного забарвлення і невеликих розмірів;
  • З невідомих причин у абіссінців частіше народжуються самці, ніж самки, на 1 кішку припадає 3-4 кота;
  • Останнім часом спостерігається істотна відмінність між кішками з європейських і американських розплідників, хоча стандарти їх майже ідентичні. Європейські кішки більш пропорційні, з характерною «усмішкою», А американські крупніше, з легким кістяком і короткою шерстю.

Вибір клички для абіссінської кішки

Абиссинская кішка – це в деякому роді екзотика для нашої країни, так що і при виборі імені потрібно проявити обачність. Не називати ж таку красуню Муркою або Ваською? Орієнтовні імена для кішок: Еббі, Айра, Арміна, Бетті, Дафна, Глорія, Джессі, Доллі, Жаклін, Камея, Кора, Леда, Марго, Ніка, Сабріна, Тессі, Таша, Фанні, Фрея та інші. Імена для котів: Альф, Бен, Віллі, Габріель, Денні, Динар, Крістофер, Локки, Лоррі, Мемфіс, Міккі, Наель, Оріон та інші.

Знаменитості та абиссинские кішки

Про відомих людей, які є щасливими власниками абиссинцев, відомо небагато. У будинку ведучої Аріни Шарапової живе сибірський кіт Вася і абісінка Ася. Відомий голлівудський актор Ніколас Кейдж також є господарем абіссінської кішки. Живе такий вихованець і у співачки і актриси Ніколь Річі.

Догляд за абиссинской кішкою

Шерсть абиссинской кішки досить короткий, так що особливого догляду за ним не буде потрібно. Раз на пару тижнів корисно розчісувати вихованця гребінцем з частими зубами, щоб поліпшити кровообіг і видалити зайві шерстинки. Для кігтів вихованця можна поставити когтеточку, а також раз на два тижні обстригати гострі кінчики кігтів когтерезка.

Абиссинская кішка фото 4

Що стосується купання, абіссінок потрібно мити в міру необхідності або перед виставкою. Багато представників цієї породи небайдужі до води, тому процедура доставить їм задоволення. Використовуйте спеціальний шампунь, особливо миття корисно в період линьки, для прискореного видалення відмерлої шерсті.

Періодично потрібно чистити кішці вуха за допомогою спеціального ватного тампона і лосьйону, протирайте вихованцеві очі. Раз на два тижні для профілактики можна чистити кішці зубу, привчати її до такої процедури потрібно з дитинства, після 3-4 місяців. Також стежте за раціоном свого вихованця – ці кішки дуже активні, а значить і харчування має бути повноцінним.

Купити абіссінським кішку можна в розпліднику або у заводчиків, а ціну на кошенят можна дізнатися на дошці оголошень (або дивіться оголошення нижче)