Лікування алкоголізму

35_0

Алкоголізм – це захворювання, при якому постійне отруєння етиловим спиртом призводить до ураження внутрішніх органів. Лікування алкоголізму вимагає тривалого часу і великих зусиль. Прийнято виділяти 3 стадії перебігу алкоголізму: Перша стадія триває приблизно 5-10 років. У цей час розвивається психологічна залежність, знижується кількісний і ситуаційний контроль, ростуть дози спиртного, зникає блювотний рефлекс, порушується память.Вторая стадія – це поява фізичної залежності від алкоголю, запоїв, синдрому похмілля, психічних порушень (алкогольних психозів), деградації лічності.Третья стадія характеризується посиленням фізичної залежності, розвитком важкого синдрому похмілля, поверненням блювотного рефлексу, подальшим наростанням психічної і соціальної деградації особистості, появою недоумства. Якщо ви вже все таки виявили алкогольну залежність у ваших близьких тоді вам слід звернутися до спеціалістів у вирішенні цієї проблеми, зокрема рекомендую вам наркологічну клініку “Возрождение” яка спеціалізується в даному питанні і досить ефективно справляється з нею, зайдіть на сторінку кодирование от алкоголизма на якій дізнаєтеся більш детальну інформацію стосовно даного питання.

На тлі ураження внутрішніх органів високий ризик розвитку алкогольних психозів. Найбільш часто зустрічаються “біла гарячка”, галюцинації, марення.

Кожен перенесений психоз супроводжується стійкими хворобливими змінами в центральній нервовій системі.

Фактори, що сприяють розвитку алкоголізму – це генетична схильність, а також соціальні умови і середовище. Нерідко сімейні традиції (наприклад, пляшечка вина щодня за вечерею або рясні “узливання” у свята) сприяють розвитку алкоголізму.

При алкоголізмі порушується діяльність практично всіх внутрішніх органів. Ураження дихальної системи пов’язане зі зниженням імунітету. Практично завжди у хворого алкоголізмом розвивається хронічний бронхіт.

У низьких дозах (12-15 г чистого етанолу на добу) етанол поліпшує жировий профіль крові, перешкоджає утворенню тромбів. Згідно з дослідженнями європейських учених, найбільшою мірою це сприятливий вплив виражено у чоловіків 50-60 років при вживанні червоного сухого вина.

Хронічне ж отруєння високими дозами алкоголю є фактором ризику ураження серцевого м’яза.

Поразка слизової шлунка у вигляді алкогольного гастриту або виразки обумовлено прямим токсичним впливом алкоголю, а також продуктом його переробки – ацетальдегідом. Етанол окислюється до ацетальдегіду ферментами шлункового соку.

Печінка – основне місце, де відбувається переробка етанолу з утворенням ацетальдегіду, тому основний удар приймає на себе саме печінку. Гострий алкогольний гепатит розвивається у випадку, коли печінка не здатна переробити отриману дозу алкоголю. Алкогольний цироз печінки розвивається при споживанні 80-100 г етанолу на добу протягом 10-15 років.

Зловживання алкоголем призводить до осадження білків усередині протоків підшлункової залози. З часом відкладення білків накопичуються, закупорюючи протоки підшлункової залози. Це призводить до розвитку панкреатит – запалення підшлункової залози. Алкогольний панкреатит частіше виникає при тривалому прийомі не менше 100-120 мг чистого етанолу на день, проте можливий і після одноразового рясного «узливання».

Алкогольний делірій або біла гарячка – одне з найбільш важких станів, пов’язаних з прийомом алкоголю. Симптоми “білої гарячки” зазвичай представлені затьмаренням свідомості з порушенням орієнтації в часі і місці, переважанням галюцинацій і марення, руховим збудженням.

Ураження мозку проявляється дезорієнтацією, різкою зміною настрою (збудження, депресія або страхи), руховою активністю, високою чутливістю до подразників, порушенням сну. Мозок людини при алкоголізмі: кровоносні судини розширені.

Якщо у вас виникли ще якісь запитання тоді ви можете зателефонувати на гарячу лінію клініки “Возрождение” за номером 8 (495) 649-00-02 і отримати кваліфіковану консультацію!