Креветки в акваріумі

222

Акваріумні креветки стануть чудовою прикрасою будь-якого акваріума. Разом з рибками і равликами вони урізноманітнюють ваш домашній куточок живої природи. Крім цього, креветок можна утримувати в спеціальних окремих акваріумах – креветочника.

Серед креветок, які проживають в акваріумах, зустрічається величезна кількість найрізноманітніших видів, кожен з яких має свої особливості, відрізняється розміром і забарвленням. І одним з найпоширеніших видів акваріумних креветок є неокардіни.

Акваріумні креветки неокардіни
Креветка роду Неокардіна (Neocaridina) проживає в прісноводних водоймах і відноситься до досить невибагливим видам креветок, від чого її заводять навіть новачки.

Неокардіни відносяться до великих видів креветок, розмір яких не перевищує трьох сантиметрів. Самки більші за самців і мають більш яскраве забарвлення, також зовні самка відрізняється від самця і будовою тіла, у неї більш широке підчерев’я і має злегка опуклу форму, щоб виношувати ікру.

Як і більшість невимогливих видів креветок, вони легко адаптуються до нових умов проживання. Вони можуть жити у воді, жорсткість якої може варіюватися від п’яти до тридцяти п’яти, температура води може бути від 18 до 29 градусів Цельсія, а кислотність може коливатися в межах 6,5 – 7,5. Креветки неокардіни живуть від року до двох років.

Креветки роду Неокардін досить маленькі, тому їх можна розводити практично в будь-якому вподобаному акваріумі, головне щоб мешканцям не було в ньому тісно. Для пари неокардін знадобиться мінімум один літр води. Обов’язково потрібно встановити в акваріумі фільтр, відповідний для креветочника, обігрівач з терморегулятором для підтримки оптимальної температури, аератор і освітлення.

З годування креветок, в тому числі і неокардін, у вас не виникнуть проблеми. Вони харчуються водоростями, що відмирають частинами акваріумних рослин, можуть доїдати залишки нез’їденого корми після риб (якщо це спільний акваріум), із задоволенням будуть харчуватися різними овочами, хлібом, макаронами.

Також креветок необхідно підгодовувати спеціальним сухим кормом, який добре збалансований і містить всі необхідні мікроелементи і вітаміни для підтримки здоров’я ракоподібних.

Сумісність неокардін з рибками
Неокардіни доброзичливі і активні, легко уживаються з іншими мешканцями акваріума. Для того щоб вони відчували себе комфортно їх краще містити зграйками. Також дуже добре, якщо акваріум буде оснащений достатньою кількістю для укриттів, особливо це важливо коли креветки ділять будинок з рибками, так як під час линьки ракоподібні особливо уразливі. Для цього в акваріумі необхідно висадити живі рослини, камені, корчі.

Найкращими сусідами для неокардін будуть равлики та інші невеликі креветки. Але якщо ви все-таки хочете розводити і креветок і риб, то краще підібрати маленьких рибок, які не зможуть зашкодити ракоподібних. Добрими сусідами стануть отоцинклюс, які харчуються тільки водоростями, а також неон і даніо.

Не настільки безпечними будуть корідораси або лорікарієві. При великій кількості укриттів можна утримувати разом з ляліусамі, дрібними видами тетри, мікрорасборамі і гольцями. Ні в якому разі не можна запускати в акваріум з креветками риб типу цихліди, золоті рибки, півники, дискуси.

Матеріал опублікований на основі взятої статті з сайту: https://belkaistrelka.com.ua