Забруднення повітря в приміщенні через вентиляцію, як з цим боротися?

701a4a8cd351

У великих містах останнім часом чистота і свіжість повітря залишає бажати кращого. Природні методи і механізми для очищення повітря не завжди можуть впоратися з такими забруднювачами як вихлопні гази, дим з труб заводів, пил з будівельних майданчиків та іншими промисловими забруднювачами. І так виходить, що повітря всередині квартир виходить чи не найбільш забрудненим.

При проектуванні і будівництві житлових приміщень основна увага приділяється засобам для захисту від холоду і шуму. Для цих цілей встановлюються герметичні пластикові вікна і виконується обробка синтетичними утеплювальними матеріалами. Всі ці заходи на додаток до екологічної обстановки призводять до того, що повітря в житлових приміщеннях застоюється і стає небезпечним для здоров’я людини. Від застояного повітря виникають алергії, зниження імунітету, спад працездатності і швидка стомлюваність.

Перш за все вам також потрібно обрати якісну вентиляцію для вашого приміщення, доречі можу порадити інтернет-магазин в якому ви знайдете доступні ціни на воздуховоды з швидкою доставкою у ваше місто! Рекомендуємо всім, так як самі купували минулого року там!

У таких умовах останнім часом стала актуальною очищення повітря в житлових, офісних і виробничих приміщеннях. Найефективнішим методом для очищення повітря є система припливно-витяжної вентиляції з комплексним очищенням припливного повітря. Для істотного підвищення чистоти та якості повітря також можна використовувати й інші способи, вони будуть описані в цій статті.

У більшості випадків основною причиною скарг на забруднення повітря є пил. Вона є причиною багатьох неприємностей. Перш за все, дрібні частинки пилу є сильним алергеном. Від неї можуть навіть виникнути хронічні захворювання. Також пил згубно впливає на побутову техніку, осідаючи на електронних платах, вона може привести до перегріву і навіть виходу з ладу побутової техніки. Так, що від домашнього пилу необхідно позбавлятися. Для цього можна використовувати очищувачі повітря і періодично проводити прибирання за допомогою пилососів. Також необхідно вжити профілактичних заходів для зниження кількості пилу. Вони будуть описані далі.

Пил в приміщенні можна класифікувати за розміром її частинок або за походженням. Самими шкідливими є найдрібніші і невидимі частинки пилу.

Вони на відміну від більш великих часток дуже повільно осідають і можуть парити в приміщенні практично необмежений період часу. Ще одним фактором є те, що дрібні частинки пилу погано уловлюються воздухоочистителем і пилососом. А найнебезпечнішим є те, що найдрібніші порошинки обходять природний захист нашого організму і осідають в легенях.

Тепер розглянемо походження пилу. Значна кількість пилу потрапляє в наші приміщення з вулиці. Але найбільша частина пилу з’являється всередині приміщення. Джерелами пилу є старі речі, матраци, подушки, а також шерсть тварин і пилок рослин. При алергічних захворюваннях важливо дізнатися джерело забруднення повітря, щоб повністю його ліквідувати.

Ще одним фактором забруднення повітря є різні леткі сполуки, які отруюють повітря. Розглянемо три групи таких речовин:

• гази, які виділяються з будівельних та оздоблювальних матеріалів, а також вони можуть виділятися з меблів, яка вироблена з неякісних матеріалів. До цих газів відносяться фенол, ароматичні вуглеводні, формальдегід і безліч подібних шкідливих речовин;

• відходи горіння на кухонних плитах, газових котлах або печах. Найнебезпечнішим у цій групі є чадний газ (монооксид вуглецю). При навіть невеликій концентрації в повітрі він викликає головний біль і погіршення самопочуття. Також чадний газ виділяється з вихлопними газами автомобілів і тютюновим димом;

• радон – це природний газ, який виділяється безпосередньо із земної кори і води з підземних джерел. Радон є інертним і в той же час радіоактивним газом, він важчий за повітря і має властивість накопичуватися в закритих приміщеннях. Радон може бути причиною онкологічних захворювань тому, що він є канцерогеном.

Також фактором ризику для мешканців закритих приміщень може стати іонний дисбаланс. Це недостатня кількість негативно заряджених аероіонів в повітрі. У міських приміщеннях за нормами кількість аероіонів має становити мінімум 600 на 1 кубічний сантиметр. При іонному дисбалансі погіршується самопочуття, знижується працездатність і послаблюється імунітет.

Добре продумана і правильно спроектована система вентиляції допоможе захистити повітря в приміщенні від практично всіх негативних факторів, які виникають в закритих приміщеннях.