Декілька порад з вибору меблей для дитячої кімнати

 

Вибирати меблі для дому, і особливо меблі для дитячої кімнати – захоплююче, але не найпростіше заняття. Щоб обстановка радувала вас і ваших дітей довгі роки, професіонали радять в першу чергу приділяти увагу найголовнішим характеристикам: якості меблів, безпеки, ергономіки та дизайну.

Дійсно, якісну дитячу меблі відрізняє цілий ряд важливих характеристик. Серед них і ретельно продумана конструкція, застосування високотехнологічних матеріалів і надійні елементи кріплення. Останній момент особливо важливий: всі механізми повинні проводитися з розрахунком на багаторічне інтенсивне використання, бути зручними і безпечними для дітей.

Безпека – ще один принципово важливий параметр якості меблів, особливо для дитячих кімнат. Розробляючи модельний ряд, технологи в першу чергу дбають про захист та безпеку для дітей. Тому на місці гострих кутів і виступів з’являються плавні лінії і округлі скоси. Ліжка для малюків і дітей старшого віку, багатоярусні конструкції завбачливо постачають спеціальними бортиками-огорожами. Сходи доповнюють надійними поручнями, а їх ступені роблять невисокими і зручними для обпирання дитячої стопи. Скляні та дзеркальні поверхні обов’язково мають високі протиударними властивостями.

Звичайно, всі застосовувані матеріали повинні бути і екологічними. Доказом цьому служать державні сертифікати відповідності санітарно-епідеміологічним правилам і нормативам, а також протоколи результатів випробувань на міцність, безпеку і довговічність дитячих меблів, з якими покупець може ознайомитися в магазині, який продає дитячі меблі.

Комфорт і зручність використання дитячих меблів безпосередньо залежать від її ергономіки. За допомогою багатофункціональних і багатоярусних конструкцій навіть в кімнаті невеликій площі можна створити повноцінні зони для сну, ігор та занять.

Мобільні секції на коліщатках, такі як комп’ютерний стіл і тумби, дозволяють легко змінювати простір. Продумана система зберігання, що включає ящики повного висунення, просторі платтяні шафи з орними фасадами і навісні полиці допоможуть хлопчикам і дівчаткам дотримуватися порядок у своїх речах. Особливо практичною є модульна дитячі меблі, адже діти швидко ростуть і через кілька років досить буде лише доповнити комплект потрібними елементами.

Раціональний підхід, безумовно, хороший. Але крім всіх перерахованих вище факторів, є ще один, не менш важливий: меблі повинна радувати око і подобатися своїм власникам. Для дитячих моделей особливо важливий колір обробки: зазвичай їх виконують у світлій позитивної гамі. Головний принцип: уникати похмурих тонів і викликають роздратування колірних комбінацій. Ідеальний вибір – це блакитні, зелені, рожеві тони. Вони викликають почуття безпеки, легкості, спокою.

Енергійні червоний і синій підвищують активність і пробуджують фантазію. Незвичайні дизайнерські рішення, такі як ліжко в формі гоночної машини зі знімними колесами і підсвічуванням, здатні спонукати дитину до творчих занять. Це вдалий приклад декору, відмінно поєднується з функціональністю: забавні колеса у вигляді м’яких пуфів можна використовувати для сидіння та ігор з друзями.