Все що потрібно знати про ліньку

12

Линька у собак вважається досить непростим випробуванням як для господарів, так і для самої тварини.Процес зміни вовни проходить у собак різних порід приблизно 2 рази на рік, а саме навесні і восени, але з деяких причин вихованець може почати линяти в зимовий час. Чому ж це відбувається? Як допомогти тварині перенести цей період? На ці та багато інших питань ви зможете знайти відповідь в нашій статті.

Види линьки у собак Існує кілька основних різновидів линьки у собак. До них можна віднести: сезонну; вікову; перманентну; линьку в період лактації; позапланову. Сезонна линька Цей різновид зміни вовни у собак проходить навесні і восени. Давайте розглянемо більш детально ці 2 періоду линьки. До речі можемо вам порадити почитати ще одну корисну статтю стосовно ліньки у собак тут.

Норма

В нормі собака повинна линяти 2 рази в рік: навесні та восени. Таку линьку дуже часто називають запланованої. Отже, основні види зміни вовни:

  • Весняна.
    Саме навесні тварина оновлює свою зимову пишну шерсть на більш коротку і рідкісну. Процес линьки, що проходить в весняну пору року, досить швидкоплинний, шерсть сиплеться великими кількостями.
  • Осіння. Линька в осінній період протікає не так швидко. Шерсть змінюється поетапно, її покрив поступово стає довшим, а підшерсток більш густим. Організм тварини готується до зими.

Відхилення

Відхиленням від норми буде вважатися линька, яка може раптово статися у тварини взимку. Якщо собака стала линяти в зимову пору року, то в такому випадку господареві варто насторожитися. Існує кілька основних причин, через які може відбутися зміна вовни в зимовий період:

  • Якщо собака жила довгий час в будці, на вулиці, а потім ви забрали її жити в будинок, то через різку зміну температурного режиму шерсть тварини моyaже трохи випадати, але в цьому нічого страшного, адже це всього лише тимчасовий адаптаційний період звикання організму до нових умов;
  • неправильне харчування або поганий, неякісний корм; алергічна реакція на нові гігієнічні засоби, ліки і т.п .;
  • стресова ситуація, можливо, ваша собака сильно перенервувала; тривале розставання з господарем, багато собак дуже сумують, коли сім’я, в якій вони живуть, кудись їде або йде, тому не рекомендується надовго залишати вихованця одного або з чужими людьми;
  • лежанка тваринного зроблена з неякісної або дешевої синтетики; використання в будинку або квартирі побутової хімії, що містить сильні алергени; волосоїдів – це паразит, який харчується шерстю собак, якщо не лікувати дана недуга, то тварина ризикує залишитися лисим.